Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Do gamy modelu Megane dołącza wersja Coupe-Cabriolet, która swoją światową premierę będzie świętowała podczas Salonu Samochodowego w Genewie. object2 Nowe Renault Megane Coupe Cabriolet

Nowe Megane CC wyróżnia się szklanym dachem o największej w klasie (Peugeot 308 CC, Ford Focus CC) powierzchni 0,47 m2. Czteromiejscowe Renault zostało także wyposażone w szklany deflektor, który umożliwia komfortową jazdę z otwartym dachem do prędkości 90 km/h. Dwuczęściowy, sterowany elektro-hydraulicznie dach rozkłada się w 21 sekund i pozwala cieszyć się słońcem wypełniającym kabinę pasażerską. W takim układzie bagażnik ma pojemność 211 litrów. Wystarczy jednak przekształcić kabriolet w stylowe coupe, a wówczas bagażnik powiększy się do 417 litrów.

 

W gamie jednostek napędowych znajdą się zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. Motory benzynowe 1.6-litra (100 KM) i 1.4-litra TCe (130 KM) będą współpracowały z sześciobiegową przekładnią manualną, podczas gdy jednostka 2.0 (140 KM) zostanie połączona ze skrzynią CVT.

 

Podstawowy diesel 1.6-litra rozwijający 110 KM będzie przenosił moc za pośrednictwem 6-biegowej dwusprzęgłowej przekładni automatycznej lub skrzyni manualnej o tej samej liczbie przełożeń. Jednostki o większej mocy 130 i 160 KM będą natomiast połączone z 6-biegowymi skrzyniami ręcznymi.

 

Renault Megane Coupe-Cabriolet wejdzie do sprzedaży w Europie wiosną tego roku.

 

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: Carscoop, fot. Renault,
informacja Moto Target

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.