Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Sonata obok modelu ix35 jest drugim pojazdem prezentującym nową linię stylizacji Hyundaia. object2 Nowa twarz Sonaty

Samochód na rynku europejskim zapewne będzie występował pod oznaczeniem i40, zgodnie z nowym nazewnictwem producenta. Dotychczasowy model szczególnie na naszym kontynencie nie bił rekordów sprzedaży, dlatego też postanowiono przygotować zupełnie nowy model.

Nowa Sonata prezentuje się bardzo nowocześnie. Stylem nawiązuje nieco do Mercedesa CLS, a więc być może Koreańczycy będą chcieli przypisać Sonatę do segmentu sedanów coupe.  Czy ten nowy styl spotka się z uznaniem Europejczyków? Być może. Na pewno ambicje Hyundaia sięgają wysoko i jak widać nie ma zamiaru łatwo oddawać pola konkurencji.

Pod maską auta znajdzie się silnik benzynowy 2.4 GDI o mocy około 200 KM, a także jednostka 2.0. Na rynku koreańskim i europejskim oferowany będzie również model z silnikiem wysokoprężnym 2.2 o mocy 204 KM, spełniającym wymogi normy Euro5. Na rynek amerykański przewidziano jednostkę V6 o mocy 250 KM. Napęd przekazywany ma być za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej lub automatycznej. Na liście wyposażenia znajdzie się między innymi system Start/Stop a także panoramiczny dach.

Premiera auta zaplanowana została na 10 września. Na rynku koreańskim samochód pojawi się już w październiku, w Europie i USA na początku przyszłego roku.

źródło: WCF/Hyundai
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.