Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Porsche w ramach procesu hybrydyzacji swojej gamy przedstawi kolejny model z elektryczno-spalinowym napędem. Porsche już od jakiegoś czasu wspomina o poszerzeniu gamy modelowej o samochody oparte na konstrukcji Panamery. W planach pojawiło się m.in. luksusowe coupe, które mogłoby konkurować z Bentleyem. Szybciej na rynek trafi jednak hybrydowa Panamera, która zadebiutuje na targach w Genewie.

 

Samochód najprawdopodobniej zostanie wyposażony w ten sam zestaw co Cayenne S Hybrid. To oznacza 333-konny silnik V6 połączony z 47-konnym motorem elektrycznym. W rezultacie pojazd w momencie nagłego przyspieszania zaoferuje moc 380 KM i 580 Nm momentu obrotowego. Jeśli jednak kierowcy będą obchodzili się z gazem delikatniej, to hybrydowa Panamera powinna odwdzięczyć się spalaniem na poziomie 9 l/100 km.

 

Kolejną nowością będzie możliwość zamówienia przedłużonej wersji Panamery, o rozstawie osi wynoszącym 304 cm. To oznaczałoby, iż model ten będzie mógł konkurować z takimi klasycznymi, dużymi limuzynami, jako chociażby Mercedes S-klasy (rozstaw osi 315 cm).

 

Hybrydowa Panamera zadebiutuje na targach w Genewie i niedługo potem trafi na rynek. Przedłużonej wersji należy się więc spodziewać najwcześniej w drugiej połowie tego roku.

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: Porsche, informacja Mototarget.pl

 

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.