Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jeden z amerykańskich ubezpieczycieli oferuje swoim klientom kamery, które pilnują nastoletnich kierowców.Młodzi kierowcy bardzo często postrzegani są jako realne zagrożenie na drodze. Nie tylko w polskim prawie istnieją więc przepisy, które mają poskramiać nastolatków za kółkiem i nie tylko w Polsce nie są one skuteczne. Dlatego jedna z amerykańskich firm ubezpieczeniowych zasugerowała rodzicom możliwość zainstalowania kamery.

 

Niewielkie urządzenie o nazwie DriveCam zainstalowane przy przedniej szybie, wykrywa nagłe niespodziewane manewry i opisujący je, nagrany fragment filmu (10s przed i 10s po wydarzeniu) zapamiętuje i przesyła na serwer. Tam film zostaje zapisany i może być udostępniony rodzicom, którzy rozliczają swoją pociechę z nieodpowiedzialnego zachowania.

 

Ubezpieczyciel udostępnia inteligentne kamery i montuje je na własny koszt w ramach programu Teen safe driver. Amerykańscy nastolatkowie nie są chyba zachwyceni, za to ich rodzice wręcz przeciwnie. Firma odnotowała 87% wzrost sprzedaży w 2010 r.

 

Autor: Michał Łuczyński

 

Źródło: Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.