Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

15 września koreański koncern zaprezentuje nowy SUV, noszący oznaczenie ix35.Ponadto podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Hyundai przedstawi również zmodernizowany model Santa Fe. Obydwa pojazdy pojawią się w sprzedaży w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Hyundai na przestrzeni ostatnich lat umocnił swoją pozycję w europejskim rynku pojazdów typu SUV (z 5,6 proc. w 2000 r do ponad 18 proc. do roku 2002). Od momentu wprowadzenia na rynek w 2004 r model Tucson był obecny w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów tej klasy w Europie i osiągnął najwyższą sprzedaż w 2005 r – 63 000 sztuk (20 proc. udział w rynku). Jego większy brat Santa Fe, osiągnął podobnie wysokie rezultaty, z najwyższą sprzedażą 54 000 egzemplarzy w roku 2006 (15 proc. udziału w rynku).

Debiutujący kompaktowy model ix35 ma umocnić pozycję Hyundaia w Europie i przyczynić się do zwiększenia udziału w rynku. Jednocześnie jest to pierwszy SUV tej marki stworzony w Europie, który odzwierciedla nowy styl projektowania „fluidic sculpture – opływowa rzeźba” i nosi wiele elementów stylizacji koncepcyjnego modelu ix-onic, pokazanego podczas targów w Genewie.

źródło: Hyundai
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.