Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W gamie modelowej Hondy pojawi się nowe hybrydowe coupe z napędem czterech kół.

Jak wynika z informacji japońskiego magazynu Best Car, Honda pracuje nad mocnym coupe, który zajmie miejsce dotychczasowego roadstera S2000.  Nowe coupe (w układzie foteli 2+2) będzie posiadało napęd na wszystkie koła Super Handling All-Wheel Drive (w przeciwieństwie do modelu S2000, który napędzany był tylko na tylną oś), a pod maską znajdzie się hybrydowy układ napędowy. Nie wiadomo jeszcze, czy Honda zdecyduje się na zastosowanie wysokoobrotowego silnika 4-cylindrowego, czy jednostki benzynowej V6 o większej pojemności.

 

Oficjalnie, przedstawiciele koncernu potwierdzają jedynie wprowadzenie na rynek hybrydowego modelu CR-Z. Wiadomo też, że następca Hondy NSX z silnikiem V10 nie wejdzie do produkcji z powodu kryzysu, dlatego też mniejszy model-następca S2000 ma szanse trafić na linie montażowe.

 

Przypomnijmy, że od marca br. w ofercie japońskiego koncernu znajduje się model S2000 Ultimate Edition. Zgodnie z nazwą, Honda S2000 Ultimate Edition jest ostatnią wersją przed całkowitym zaprzestaniem jego produkcji pod koniec czerwca 2009 roku. Dodajmy, że od chwili debiutu w 1999 roku, do końca 2008 roku ogółem sprzedano na całym świecie 110 673 egzemplarze modelu S2000, z czego 19 987 sztuk w samej tylko Europie.

źródło: Carscoop/Best Car/Honda/Mototarget
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.