Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

De gustibus non est disputandum czyli subiektywny wybór autora. Nie raz i nie dwa razy zdarzyło mi się obejrzeć na ulicy za samochodem. Zwykle w dążeniu za doznaniami estetycznymi. Smukłe linie włoskich karoserii działają na mnie równie silnie jak solidne, niemieckie dzieła rzemieślników motoryzacji. Jednak od czasu do czasu napotykam się na samochody, które swoim wyglądem prowokują uśmiech politowania. Innymi słowy – są po prostu brzydkie…

 

Miejsce 5. – Fiat Multipla

multi 29042010 500 Najbrzydsze samochody świata

 

„Kontrowersyjna” przednia część nadwozia, z wystającym czołem i malutkimi ślepiami reflektorów skutecznie obniżyła sprzedaż tego modelu. Tygodnik Time uznał Multiplę za najgorszy samochód roku 1998. Wygląd z pewnością miał duże znaczenie podczas dokonywania wyboru. Face lifting na szczęście zmazał część grzechów zespołu odpowiedzialnego za ten samochód.

 

Miejsce 4. – SsangYong Rodius

rodius 29042010 500 Najbrzydsze samochody świata

 

Kolejna pozycja w rankingu i kolejny van. Przepastne wnętrze trudno oblec w jakiekolwiek godne odzienie. Rodius jest koszmarny. Bez dwóch zdań.

 

Miejsce 3. – Ford Ka

ka 29042010 500 Najbrzydsze samochody świata

 

Nieduży samochodzik o wyglądzie żaby. Charakteru płaza dodają umięśnione i nienaturalnie wydęte tylne nadkola. Motoryzacyjny odpowiednik ud z wyraźną nadwagą.

 

Miejsce 2. – Mitsuoka Orochi

orochi 29042010 500 Najbrzydsze samochody świata

 

Samochód zbudowany na platformie Hondy NSX. Stylistycznie nawiązuje do mitycznego, japońskiego, ośmiogłowego smoka. Jak widać samochód sportowy też może wyglądać paskudnie… Na szczęście w naszej strefie klimatycznej rzadko spotykany okaz.

 

Miejsce 1. – Sbarro Autobau

sbarro 29042010 500 Najbrzydsze samochody świata

 

Nie ma sensu rozpisywać się o osiągach tego pojazdu. Jego wygląd skutecznie odstraszy potencjalnych klientów. Gdyby chociaż miał przyciemniane szyby…

 

Łukasz Parylak
Foto: Fiat, SsangYong, Ford, Mitsuoka, Jalopnik.com

 

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.