Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Rachel Galley – projektantka luksusowej biżuterii, która do grona swych klientów zaliczyć może takie sławy jak np. amerykańską aktorkę Juliette Lewis czy gwiazdę muzyki pop Lily Allen – nawiązała współpracę z firmą Honda. Jej owocem jest futurystyczne nakrycie głowy wykonane z podzespołów sportowej hybrydy CR-Z.
Inspiracją do stworzenia tego niezwykle oryginalnego nakrycia głowy był hondowski etos the Power of Dreams i stanowi ono wizualne wyobrażenie jego przesłania. Z głównej części dzieła wyrasta długi zakrzywiony cierń, który opadając na pierś obrazowo łączy głowę osoby noszącej nakrycie z jej sercem. Ponieważ artystyczny podpis Rachel Galley to wzorzysty kształt przypominający grzebień, projektantkę od razu zainteresowała możliwość wykorzystania grilla samochodu jako podstawy nakrycia, w którym zatopiono czerwone, niebieskie i zielone kryształy. Dzięki temu jego kolor zmienia się zależnie od kąta, pod którym nań spojrzymy. Stanowi to zatem subtelne odzwierciedlenie charakteru napędu auta, które oferuje trzy tryby jazdy – zielony czyli ECON, niebieski NORMAL oraz czerwony tryb SPORT.

honda bizu 600 Motoryzacyjne bling bling, czyli biżuteria inspirowana samochodem

Zabawa z różnymi podzespołami samochodu okazała się dla projektantki, która zazwyczaj pracuje z drogimi metalami szlachetnymi, niezwykle ciekawym wyzwaniem. Większa część prac nad tym nietypowym nakryciem głowy odbywała się w warsztacie samochodowym w pobliżu jej domu. „Pamiętam, że gdy byłam mała ojciec – z zawodu inżynier – zawsze zachęcał mnie bym pomagała mu podczas lutowania rur, więc eksperymentowanie z podzespołami Hondy CR-Z było dla mnie czymś naturalnym” – wyjaśnia artystka.

„Inspiracją dla moich prac zawsze są naturalne tekstury i przedmioty codziennego użytku, więc możliwość spojrzenia na samochód z całkiem odmiennego punktu widzenia była dla mnie niezwykle interesującym doświadczeniem. W czasie pracy nad tym projektem spędziłam trochę czasu w brytyjskich zakładach Hondy w Swindon. Konsultowałam się tam z konstruktorami i zapoznałam z procesem montażu samochodów. Dzięki tej wizycie bardzo wiele się dowiedziałam, no i bardzo spodobała mi się jazda Hondą CR-Z. Jako osoba, która spędza większość życia wymyślając nowej projekty, naprawdę jestem pod wrażeniem stylistyki auta oraz jego hybrydowej technologii”.

Model Honda CR-Z to pierwsze sportowe coupé z napędem hybrydowym.

Źródło: www.mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.