Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W toruńskiej stacji Mitsubishi Motors Arpol firma Skanska odebrała 17 sztuk samochodów Mitsubishi L-200, które będą pracowały przy budowie autostrady A1.Dla toruńskiego dealera japońskiej marki to jeden z największych kontraktów. Dzięki szerokiej ofercie handlowo-usługowej Arpolu dostawa 100 samochodów Mitsubishi L-200 zamówionych w ramach kontraktu zostanie przeprowadzona według ścisłych standardów.

„Rozmowy z firmą Skanska trwały ponad 4 miesiące. Z uwagi na kryzys gospodarczy i co za tym idzie ograniczenie kosztów budowy odcinka A1, Skanska postawiła bardzo ostre wymagania. Tylko dzięki atrakcyjnej cenie, bardzo dobremu zapleczu technicznemu i wysokiej renomie firmy Arpol na toruńskim rynku samochodowym udało nam się podpisać jeden z największych kontraktów i spełnić wszystkie wymagania oferenta” – wyjaśnia Krzysztof Bartosiak, dyrektor zarządzający Arpol Motor Company.

„Zwróciliśmy również uwagę na komfort jazdy. W porównaniu do pickupa Nissana, L-200 ma lepiej zestrojone zawieszenie i dużo wygodniejszą tylną kanapę. Bez uszczerbku na zdrowiu śmiało możemy przewieźć nią co najmniej 4 osoby.” – dodaje Tomasz Michta, koordynator floty w firmie Skanska S.A.- „Ważna dla nas była również opinia o Mitsubishi dotycząca awaryjności. Nie możemy spóźniać się z pracami, stąd musimy mieć samochody, które nie odmówią nam posłuszeństwa na placu budowy”.

Pojazdy Mitsubishi będą wykorzystywane głównie przy transporcie narzędzi, wiertnic, zagęszczarek czy agregatów. Muszą przejechać każdą drogę – piaszczystą, błotnistą czy żwirową. Nie mogą poddać się przed wzniesieniami czy polami. „Testy jakie mieliśmy okazję przeprowadzić wypadły pomyślnie. Myślę, że nie powinno być z tymi autami żadnych problemów” – przyznaje Tomasz Michta.

Pełne zaplecze serwisowe zapewnia dostawca aut, firma Arpol Motor Company. Cztery samochody zastępcze tej samej klasy, wydłużone godziny pracy serwisu oraz specjalne podnośniki i myjnie do odgruzowywania auta to tylko niektóre zmiany jakie wprowadzono w dziale serwisu. „Mamy wszystko, co może być potrzebne firmie Skanska. Od auta zastępczego, po dedykowanych mechaników i serwisantów, którzy pomogą nawet na budowie” – dodaje Bartosiak

W tej chwili firma Skanska odebrała 17 egzemplarzy modelu L-200. Do końca roku na całym odcinku będzie pracowało ich w sumie ponad 100. Koniec prac planowany jest na listopad 2011 roku. Wtedy na nowym odcinku A1 pojawią się również inne samochody.

źródło: MMC
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.