Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje nowy model – kompaktowy crossover ASX. Prezentacja modelu odbędzie się w dniach od 2 do 14 marca 2010 roku na 80-tym salonie genewskim w szwajcarskim Geneva Palexpo.Nazwa ASX jest akronimem określenia Active Smart (X)crossover i nawiązuje do auta koncepcyjnego ASX Concept, zaprezentowanego w 2001 roku podczas North American International Auto Show w Detroit (http://media.mitsubishi-motors.com/pressrelease/e/motorshow/detail666.html). ASX Concept 2001 zapowiadał pojawienie się modelu Mitsubishi Outlander 2003 (auta mniejszego od Outlandera kolejnej generacji). Wykorzystanie tej nazwy stanowi dobrą bazę do tworzenia nowej gamy aut typu crossover w Europie i oznacza ukłon w stronę klientów zainteresowanych nietypowymi autami kompaktowymi i posiadaczy Outlandera 2003.

 

Nowy ASX, który będzie produkowany w japońskiej fabryce Okazaki, podobnie jak nowy Lancer, Lancer Evolution i nowy Outlander, bazuje na płycie podłogowej ‘Project Global”.

 

ASX jest europejską wersją modelu RVR (poprzednie wcielenia RVR trafiły w Japonii, Ameryce Północnej, Europie i kilkudziesięciu innych krajach świata do około 400 000 klientów), który zadebiutuje w lutym w Japonii. Różnice między tymi modelami dotyczą specyfikacji, układów napędowych, skrzyń biegów i kolorów nadwozia.

 

Podobnie jak jego większy brat – odświeżony niedawno Outlander, również i nowy model ma być urozmaiceniem oferty firmy MMC w tym regionie.

 

Nowy ASX będzie wyposażony w dwa silniki: nowy, stworzony przez Mitsubishi przyjazny środowisku silnik wysokoprężny o pojemności 1.8 l., który spełnia normę Euro5 oraz benzynową jednostkę o pojemności 1.6 l.

 

Oprócz innych konfiguracji układu napędowego, europejska wersja modelu dostępna będzie z nowym, turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym 1.8l. Będąca efektem współpracy firmy MMC oraz Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. jednostka bez problemu spełnia wymogi nowej normy Euro5. Silnik wykorzystuje technologię bezpośredniego wtrysku paliwa oraz system „Automatic Stop & Go”. W połączeniu z sześciostopniową przekładnią manualną ta ekologiczna jednostka zapewnia niezwykłą wydajność.

 

Nowe Mitsubishi ASX będzie dostępne w Europie już wiosną tego roku. Rocznie na Starym Kontynencie i w Rosji planuje się sprzedaż 30 000 sztuk tego modelu.

2 Mitsubishi 20012010 550 Mitsubishi ASX w Genewie 

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl
fot. Mitsubishi

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Mitsubishi ASX w Genewie”

  1. npfeurbhixi pisze:

    npfeurbhixi…

    You have got probably the greatest webpages…