Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Niemiecki rząd zatwierdził plan rozwoju samochodów elektrycznych.Głównym celem niemieckiej administracji jest wprowadzenie na rynek 1 mln elektrycznych pojazdów do 2020 roku. Dodajmy, że obecnie na 41 mln aut poruszających się po niemieckich drogach, tylko 1 452 posiada napęd elektryczny.

Niemcy zamierzają przeznaczyć na ten cel 705 mln dolarów w ciągu najbliższych trzech lat, z czego 164 mln ma być wykorzystane na przygotowanie ośmiu regionów przeznaczonych do testowania różnych koncepcji napędu elektrycznego. Ponad 242 mln dolarów mają pochłonąć badania rozwojowe, których priorytetem będzie przygotowanie produkcji lokalnej i wyszkolenie kadry technicznej. Zamierzeniem rządu jest uniknięcie sytuacji, w której gospodarka uzależniona zostanie zarówno od ropy naftowej, jak również od importu nowoczesnych akumulatorów, w produkcji których prym wiodą firmy z Japonii i Korei Południowej.

Nowy projekt przewiduje też bodźce finansowe, mające zachęcać do kupowania samochodów z napędem elektrycznym. W roku 2012 ma w ten sposób zostać wsparte wprowadzenie na rynek pierwszych 100 tysięcy takich pojazdów.

W sierpniu Nissan zaprezentował elektryczny model Leaf, który trafi do produkcji seryjnej w 2012 roku. Nieco wcześniej General Motors przedstawił swoją propozycję – prototypowego Chevroleta Volt. Volkswagen natomiast planuje wprowadzić na rynek pierwszy samochód z napędem  elektrycznym w 2013 roku. Daimler AG ma już opracowaną „elektryczną” wersję małego Smarta.

źródło: Greenplanet.net/Samar/Mini
 www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.