Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Tym razem polskie fabryki mogą być spokojne. Cięcia zatrudnienia obejmą tylko zakłady Michelin znajdujące się na terytorium Francji.

Według planów restrukturyzacji przedsiębiorstwa 800 pracowników ma odejść dobrowolnie. Tym, którzy się zdecydują na taki krok będą przysługiwać odszkodowania. Ponadto Michelin będzie pomagało odchodzącym pracownikom w tworzeniu ich własnych małych firm – warunkiem będzie przedstawienie wiarygodnego biznesplanu. Przedsiębiorstwo pomagać będzie także w kursach, dzięki którym jego byli pracownicy zdobędą nowe kwalifikacje zawodowe.

 

Wszystko to spowodowane jest światowym spowolnieniem gospodarczym – zwłaszcza tym w przemyśle motoryzacyjnym. Nie bez znaczenia dla tego największego producenta opon na świecie jest spadek sprzedaży nowych samochodów. Do tego popyt na opony dla samochodów ciężarowych i innych dużych pojazdów spadł o 40 proc. Jest to dziedzina produkcji, która ucierpiała najbardziej. Aby nie wypaść z gry, Michelin zamierza ograniczyć asortyment swoich produktów wprowadzając specjalizację (np. w oponach do samochodów o napędzie na cztery koła).

 

źródło: Rzeczpospolita www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.