Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Od momentu debiutu Audi R8, na paryskim salonie motoryzacyjnym jesienią 2006 roku, marka z czterema pierścieniami niezmiennie utrzymuje się na czołowym miejscu wśród producentów samochodów sportowych z najwyższej półki.object2 Męska Rzecz 2009 dla Audi R8 V10

Tę pozycję lidera z pewnością umocniło R8 V10 wprowadzone na rynek wiosną tego roku. Jego dziesięciocylindrowy silnik o pojemności 5,2 litra rozwija moc 386 kW (525 KM) i moment obrotowy 530 Nm, które gwarantują zapierające dech w piersiach osiągi. Doskonałe technologie Audi, jak na przykład napęd na wszystkie koła quattro, lekkie aluminiowe nadwozie czy całkowicie diodowe reflektory, a także niepowtarzalny wygląd powodują, że R8 5.2. FSI quattro zajmuje pole position wśród swoich konkurentów.

 

Ale nie tylko osiągi i innowacyjne technologie sprawiają, że ten samochód z łatwością wyprzedza rywali. R8 V10 to model, którego wygląd i brzmienie silnika wyzwalają prawdziwie sportowe emocje. W plebiscycie Męska Rzecz 2009 w kategorii samochód Audi R8 otrzymało największą liczbę głosów od telewidzów programu TVN Turbo. Dzięki temu, podczas uroczystej gali transmitowanej na żywo przez motoryzacyjny kanał grupy ITI, statuetka Męska Rzecz 2009 przypadła Audi R8 V10.

 

Jest to już kolejne wyróżnienie dla tego modelu w plebiscycie Męska Rzecz. W 2007 roku Audi R8 z silnikiem 4,2 również otrzymało tą wyjątkową nagrodę.

 

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl
fot. Audi

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.