Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Według raportu Europejskiej Federacji na Rzecz Transportu i Środowiska, Mazda jest jednym z przodujących europejskich koncernów w zakresie redukcji emisji CO2 w produkowanych przez siebie samochodach.Raport opiera się na danych uzyskanych przez Unię Europejską podczas nadzoru emisji CO2 w 2008 r. Zbadano 14 głównych producentów samochodów w Europie. Jak wynika z raportu, emisja CO2 zmniejszyła się średnio o 3,3 proc. na pojazd. Mazda uzyskała wynik dużo lepszy od średniej – spadek emisji CO2 o 8,2 proc. na samochód w roku 2008 – plasując się zaraz za liderem rankingu, marką BMW, która obniżyła emisję CO2 o ok. 10,2 proc. Wynika to z redukcji emisji CO2 we wszystkich samochodach oferowanych przez Mazdę w Europie: z 172 g/km do 158 g/km. Jest to kolejny krok na drodze do osiągnięcia celu obniżenia emisji CO2 w samochodach Mazdy
o kolejne 23 proc. do 2015 r.

Tak dobry wynik Mazda zawdzięcza wprowadzonej w 2007 roku strategii „odpowiedzialnego Zoom-Zoom”. Od tej pory Mazda produkuje samochody nowej generacji, które są lżejsze, zużywają mniej paliwa i emitują mniej CO2. Technologia zakładająca produkcję lżejszych samochodów jest również stosowana we wszystkich nowych platformach, które zostaną wprowadzone w 2011 r.

Mazda wprowadza również inne proekologiczne rozwiązania, jak model Mazda3 i-stop z systemem start-stop, pozwalającym zaoszczędzić nawet 14 proc. paliwa. Na uwagę zasługuje również 2,2-litrowy turbodiesel nowej generacji z systemem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) znacznie ograniczającym emisję szkodliwych tlenków azotu.

 

źródło: Mazda
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.