Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jak się okazuje mandat można dostać nawet podczas egzaminu na prawo jazdy. Zresztą nie tylko mandat. Punkty karne też.

Absurd? Może i tak, ale okazuje się, że mandat i punkty karne mogą dostać osoby, które dopiero ubiegają się o prawo jazdy. Przekonała się o tym 18-latka z Brodnicy, która w trakcie egzaminu została ukarana mandatem w wysokości 250 złotych i sześcioma punktami karnymi. Podczas jazdy na trasie wylotowej z Torunia, 18-latka wyhamowała samochód z 50 do 30 km/h. Prędkości nie były duże, ale ten manewr wystarczył do tego żeby spowodować stłuczkę. Kierowca jadący za egzaminacyjną Toyotą nie zdążył wyhamować i wjechał w „L-kę”… Po zajściu egzaminator wezwał policję i stwierdził, że 18-latka nie wykonywała jego poleceń. W związku z oświadczeniem egzaminatora ukarana została tylko dziewczyna. „Na nałożenie mandatu pozwala kodeks wykroczeń” – informuje Wiesław Rzyduch, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

 

Zastanawiające jest tylko to, dlaczego winą za zajście obarczony nie został kierowca, który wjechał w samochód egzaminacyjny. No bo w końcu jak blisko poprzedzającego pojazdu trzeba jechać lub jak trzeba być nieuważnym by nie zdążyć wyhamować przy takich prędkościach?

źródło: sfora.pl
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Mandat można dostać nawet podczas egzaminu na prawo jazdy”

  1. pawel pisze:

    paronoja to po co jest przepis mowiacy ze trzeba zachowac odłegłosc tak przed poprzedajaczym samochodem niech ci ludzie sie zastnawia wkoncu nad przepisami