Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Na salonie samochodowym Mondial de l’Automobile 2010, MINI zademonstruje swoją innowacyjną pasję, technologię przyjazną dla środowiska, radość z jazdy i prawdziwy charakter.Oprócz całej gamy modelowej, centralną ozdobą stoiska będzie spektakularny pojazd studyjny, jasno pokazujący zakres możliwości konstrukcyjnych firmy MINI w tworzeniu środków transportu zasilanych odnawialnymi źródłami energii. MINI Scooter E Concept łączy styl i emocje marki MINI z wolnym od emisji spalin sposobem podróżowania, w dodatku po raz pierwszy tylko na dwóch kołach, a do tego dorzuca cały i całkiem nowy zestaw opcji pozwalających na indywidualizację pojazdu. Napędzany silnikiem elektrycznym MINI Scooter E Concept jest esencją spontaniczności i swobody podróżowania po mieście. Wzornictwo charakterystyczne dla marki MINI wraz z wolną od spalin technologią napędu gwarantuje wszystko, co potrzebne do uczynienia z codziennych jazd czystej przyjemności poruszania się oryginalnym pojazdem wyjątkowej marki, a wszystko to razem stanowi nową i przełomową propozycję dla klientów.

 

Podobnie jak to już ma miejsce na drogach, marka MINI będzie reprezentowana na Paryskim Salonie Samochodowym 2010 przez największą i najbardziej zróżnicowaną gamę modelową w swojej historii. Atrakcyjnie już na pierwszy rzut oka zmiany w wyglądzie, kolejne wersje silnikowe, starannie modyfikowana gama silników dieslowskich, a także nowe i innowacyjne elementy wyposażenia powodują, że rodzina samochodów MINI przemawia do klientów coraz mocniej swoją estetyką, radością jazdy, efektywnością oraz indywidualizmem. Modele MINI, MINI Clubman i MINI Convertible są jedynymi na świecie małymi samochodami klasy premium, które zostały zaprojektowane od początku do końca jako samochody z wyższej półki. Ta najbogatsza i najlepiej wykonana gama modelowa małych samochodów premium będzie nadal rozszerzana.

 

Czwarty model w rodzinie pozwala doświadczyć innego rodzaju radości z jazdy samochodem MINI na zupełnie innych drogach. MINI Countryman nie tylko zawojuje drogi i ścieżki z dala od miast, ale też zdobędzie dla swojej marki zupełnie nowych klientów. Jest to pierwszy MINI wyposażony w czworo drzwi dla pasażerów i duże drzwi przestrzeni bagażowej, a jego uniwersalne wnętrze jest przystosowane do przewozu pięciu osób. Countryman jest także pierwszym MINI, którego długość przekracza 4 metry i pierwszym, który można zamówić z opcjonalnym napędem wszystkich kół ALL4.

 

Takie cechy nowego MINI sprawiają, że jest on perfekcyjnym kandydatem do rywalizacji w sportach motorowych, dzięki czemu marka MINI będzie mogła powrócić na trasy rajdów samochodowych na całym świecie. Na Paryskim Salonie Samochodowym odbędzie się prezentacja samochodu MINI Countryman WRC, gotowego już do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2011. Będzie to nawiązanie do wspaniałej spuścizny rajdowej: w latach 60-tych ubiegłego wieku Mini Cooper S zasłynął trzykrotnym zwycięstwem w słynnym Rajdzie Monte Carlo, żeby wymienić tylko najbardziej pamiętny sukces. Wyczynowa wersja MINI Countryman będąca owocem współpracy z firmą Prodrive, swoje pierwsze prawdziwe egzaminy będzie zdawała jesienią 2010 roku, a samochód w tej specyfikacji będzie także dostępny dla prywatnych zespołów rajdowych.

 

MINI Scooter E Concept: dwa koła, żadnych spalin, styl i duch MINI.
Wyjątkowy potencjał marki MINI zachęca nie tylko do konstruowania samochodów wymykających się istniejącemu podziałowi na segmenty rynkowe, ale też do tworzenia nowych koncepcji środków indywidualnego transportu. Światowa premiera MINI Scooter E Concept na Paryskim Salonie Samochodowym 2010 będzie fascynującym pokazem innowacyjnej siły, z jaką żyje marka MINI. Po raz pierwszy radość z jazdy – nieodłączna cecha MINI – będzie potrzebowała tylko dwóch kół i co równie przełomowe, będzie to zgodne z wizją transportu wolnego od spalin.

 

Studyjny skuter czerpie natchnienie ze spuścizny MINI zarówno w swoich proporcjach, jak i w licznych detalach, niepozostawiających wątpliwości co do swoich rodzinnych korzeni. Równie charakterystyczne dla tradycji MINI są możliwości indywidualizacji skutera wbudowane w samą koncepcję pojazdu, pomysłowość i funkcjonalność działania jego schowków i skrytek oraz szeroka integracja smartfonów z systemem sterowania i kontroli skutera.

 

Silnik elektryczny umieszczony w tylny kole powoduje, że MINI Scooter E Concept świetnie sprawdzi się przy szybkich manewrach wyprzedzania. Natychmiastowa dostępność pełnego momentu obrotowego, charakterystyczna dla elektrycznych układów napędowych, w połączeniu ze skromną masą i niewielkimi wymiarami geometrycznymi sprawiają, że pojazd jest mistrzem zwinności na miejskich uliczkach. Energię elektryczną gromadzą akumulatory litowo-jonowe, które można ładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego za pomocą kabla umieszczonego na stałe w MINI Scooter E Concept.

 

Perfekcyjny wygląd, minimum spalin: nowa rodzina MINI.
Starannie przemyślane modyfikacje konstrukcyjne, jeszcze sprawniejsze silniki i dodatkowe innowacyjne funkcje elementów wyposażenia sprawiają, że oferta modelowa stała się szersza i bardziej atrakcyjna. Na przykład sportowy charakter MINI, MINI Clubman i MINI Convertible jest jeszcze wyraźniejszy, niż dotychczas. Pod maską do silników benzynowych nowej generacji dołączają nowo opracowane jednostki dieslowskie o jeszcze lepszej sprawności energetycznej. Bazując na doświadczeniach grupy BMW, stworzono czterocylindrowe silniki gwarantujące jeszcze lepsze połączenie radości jazdy z ekonomią zużycia paliwa. W szczególności MINI Cooper D i MINI One D mogą pochwalić się przekroczeniem kolejnej bariery, obniżając swoją emisję CO2 do 99 gramów na kilometr i oferując średnie zużycie paliwa 3,8 l/100km w europejskim cyklu pomiarowym.

 

Prezentacja nowej rodziny MINI na Paryskim Salonie Samochodowym obejmuje światową premierę dwóch kolejnych wariantów modelowych. Nowy MINI Cooper D Convertible zapewnia niedoścignioną przyjemność podróżowania samochodem MINI pod gołym niebem, dorzucając teraz do tego dynamikę i efektywność silnika z zapłonem samoczynnym. Nowo opracowany czterocylindrowy diesel osiąga moc 82 kW / 112 KM i pozwala przyspieszać od 0 do 100 km/h w ciągu 10,3 sekundy. Ta wersja samochodu osiąga średnie zużycie paliwa w europejskim cyklu mieszanym wynoszące 4,0 l/100 km, a jego emisja CO2 wynosi 105 g/km.

 

Łącząc przyjemności: MINI Connected.
Wśród wielu innowacji prezentowanych na Paryskim Salonie Samochodowym 2010 znajdzie się także nowa i unikalna w skali światowej funkcja samochodowego centrum rozrywki. MINI Connected. Jej wkład w radość podróżowania wynika z inteligentnego łączenia kierowcy z jego MINI i dalej ze światem zewnętrznym. MINI jest pierwszym producentem w skali światowej, który dzięki nowo opracowanemu MINI Connected może zaoferować port komunikacyjny USB o wyjątkowej funkcjonalności zorientowanej na maksymalną integrację iPhone firmy Apple z systemem informacyjno – rozrywkowym samochodu. Aplikacja MINI Connected zawiera funkcje radia internetowego, serwisy Google Local Search wraz z Google Send to Car, a także możliwość otrzymywania aktualizowanych na bieżąco wiadomości w formacie RSS. Ponadto możliwe jest wyświetlanie wiadomości z serwisów Facebook oraz Twitter na pokładowym monitorze, a także wysyłanie wiadomości tekstowych w odpowiednich formatach.

 

Dodatkowe funkcje samochodu MINI są uruchamiane i obsługiwane przez pokładowy system sterowania i kontroli. Chcąc wykorzystywać całą paletę funkcji oferowanych przez MINI Connected, klient powinien zamówić samochód z systemem audio MINI Visual Boost lub z fabrycznym systemem nawigacyjnym MINI. Obydwa systemy posiadają kolorowy monitor wysokiej rozdzielczości umieszczony w centralnym prędkościomierzu oraz manipulator (joystick) umieszczony na konsoli centralnej, zapewniający wygodną i intuicyjną obsługę systemu.

 

Premiery

 

· Światowa premiera:
MINI Scooter E Concept. Przeznaczony do czynienia z jazdy przez miasto czystej przyjemności, w ramach swojej misji eliminowania spalin z transportu indywidualnego, MINI Scooter E Concept jest kolejnym przykładem nieprzeciętnych możliwości zespołu projektantów i konstruktorów MINI w tworzeniu koncepcji pojazdów przyszłości. W tym innowacyjnym studium udało się przeszczepić klasyczną już formę MINI pojazdowi jednośladowemu z napędem elektrycznym. Powstał w ten sposób skuter spełniający zadanie naturalnego i niezależnego środka osobistego transportu w warunkach codziennego poruszania się po współczesnych aglomeracjach. Zbudowany w estetyce wyróżniającej MINI z każdego otoczenia, o czym świadczą zarówno proporcje, jak i liczne charakterystyczne detale, nowy skuter dowodzi znaczenia ekologii dla całej firmy i pokazuje jeden z opracowanych sposobów na zapewnienie wolnego od spalin transportu indywidualnego.

 

· Światowa premiera:
MINI Countryman WRC. MINI wraca na trasy rajdów samochodowych. MINI Countryman WRC pokazywany na Paryskim Salonie Samochodowym 2010 rozgrzewa się już do startu w Rajdowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2011. Będzie to godne nawiązanie do wspaniałej rajdowej przeszłości klasycznego Mini, a szczególnie licznych i legendarnych sukcesów samochodu Mini Cooper S odnoszonych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, z trzema zwycięstwami w Rajdzie Monte Carlo na czele.

 

· Światowa premiera:
nowa rodzina MINI. Modyfikacje ró³żnych szczegółów, nowe silniki dieslowskie oraz dodatkowe funkcje elementów wyposażenia pozwalają rodzinie samochodów MINI na kuszenie klientów większą radością jazdy, większą różnorodnością i niezrównanym charakterem. MINI, MINI Clubman i MINI Convertible gwarantują wybitnie sportowe osiągi, oferując przy tym dalszą poprawę swojej efektywności. Nowe wersje MINI Cooper D i MINI One D robią szczególne wrażenie swoimi parametrami, ograniczając emisję CO2 do zaledwie 99 g/km. Z kolei MINI Cooper D Convertible i MINI One D Clubman są nowymi wariantami modelowymi w rodzinie samochodów MINI.

 

· Innowacje:
MINI Connected. MINI Connected pozwala w nowy sposób połączyć samochód, kierowcę i świat zewnętrzny, a to dzięki użyciu innowacyjnych technologii integracji Apple iPhone z samochodem. Aplikacje dostępne w unikalnym na skalę światową systemie informacyjno-rozrywkowym zawierają funkcje radia internetowego, możliwość korzystania z serwisów Google Local Serach oraz Google Send to Car, a także pozwalają na odbieranie aktualizowanych wiadomości w formacie RSS. Ponadto możliwe jest wyświetlanie wiadomości z serwisów Facebook oraz Twitter na pokładowym monitorze, a także wysyłanie wiadomości tekstowych w odpowiednich formatach.

 

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.