Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Stoisko MINI w Genewie przyozdobi nowy koncept o nazwie Rocketman.Futurystyczny projekt MINI to pod względem wymiarów powrót do korzeni. Rocketman mierzy zaledwie 3,419 mm długości, 1,907 mm szerokości i 1,398 mm wysokości. Wymiary to jednak jedyne nawiązanie do historii marki, reszta jest na wskroś nowoczesna. Samochód otrzymał kompozytową konstrukcję z niezwykłym, przeszklonym i podświetlonym dachem. Przednie lampy są oczywiście LED-owe, a tylna klapa wysuwa się jak szuflada. Drzwi otrzymały specjalne zawiasy, w rezultacie nie otwierają się, a raczej odsuwają delikatnie ku przodowi. Całość toczy się na 18-calowych felgach z lekkich stopów.

 

Wnętrze wyłożone skórą, Alcantarą i włóknami węglowymi to mieszanka stylu i nowoczesnej technologii. Przestrzeń zorganizowano w układzie 3+1. Komputer ze środkowej konsoli można wyjąć, by w domu skonfigurować nawigację, czy też wgrać przed podróżą ulubioną listę utworów muzycznych.

 

Nie wiadomo jaka jednostka będzie napędzała Rocketmana, ale MINI twierdzi, iż samochód zadowoli się 3 litrami benzyny na 100 km. Debiut nastąpi oczywiście na nadchodzących targach w Genewie.

 

mini 24022011 600 MINI Rocketman zadebiutuje w Genewie

Autor: Michał Łuczyński

 

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.