Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Na jesieni br. na polskich ulicach pojawią się pierwsze taksówki TX4, znane z Londynu.Przypomnijmy, że wiosną prowadzone były rozmowy z potencjalnymi nabywcami w Polsce. Jednocześnie został przywieziony jeden pokazowy egzemplarz taksówki. Dzięki silnej obecnie złotówce cena samochodu może wynieść poniżej 100 000 zł, a dodatkowo w promocji występuje pełen system multimedialny (w cenie pojazdu).

„Jest za wcześnie by ujawnić szczegóły pierwszych zamówień, ponieważ każdy klient trzyma w wielkiej tajemnicy barwy i ostateczne wyposażenie swoich samochodów, jednak możemy potwierdzić, że do końca roku pojawi się w polskich miastach ponad 50 samochodów TX4” – mówi Jacek Kurowski z firmy Dufort London Taxis (importer samochodów na Polskę). „Zamówienia są podzielone według programu rozwojowego firm naszych klientów,  więc do końca przyszłego roku może być tych samochód nawet ponad 200. Rozmowy są prowadzone w wielu miastach w Polsce, gdzie każdy chciałby być pierwszym i w ten sposób być na czele użytkowników TX4.”

W cenie samochodu importer TX4 oferuje do końca września 2009 specjalnie dopracowany do TX4 pełen zestaw multimedialny. W zestawie jest ekran 9,5-calowy montowany za szybą, dzielącą kierowcę od pasażerów, razem z głośnikami. System jest obsługiwany przez odtwarzacz DVD lub z pendrive umieszczonych w kabinie kierowcy i sterowanych pilotem.

System multimedialny może potencjalne wygenerować dodatkowe przychody dla właścicieli TX4, przychody z reklam mogą sięgnąć nawet 30 proc. miesięcznej raty leasingowej. Dodając do tego przychody z reklam na nadwoziu samochodu, przychody z reklam mogą pokryć nawet 85 proc. raty leasingowej.

System został rozwiązany tak, aby nie przeszkadzał kierowcy w pracy, ani nie zasłaniał  pasażerom  taxometru. Specjalna obudowa chroni przed dostępem do instalacji pasażerom. Za niewielką dodatkową dopłatą w ofercie jest też system multimedialny obsługiwany przez Internet.

Wprowadzony próbnie do ruch taksówkarskiego TX4 okazał się wielkim hitem w opinii klientów. Ponieważ był to samochód testowy, więc nie licencjonowany na przewóz odpłatny, klienci losowo mieli przejazd gratis, w zamian za co wpisywali swoje opinie do specjalnej „książki gości”.

Oprócz unikalnego wyglądu samochodu, główne uwagi dotyczyły wygody wewnątrz taksówki. Klienci często zwracali uwagę, że na pięć miejsc siedzących dla pasażerów, było też pięć pasów bezpieczeństwa.

Przy obecnym kursie euro, TX4 w wersji Gold z silnikiem benzynowym, manualną skrzynią  biegów kosztuje 98,200 zł netto  (119 804 zł brutto). Cena wersji Gold z silnikiem Diesla, manualną skrzynią biegów wynosi 106 350zł netto (129 747 zł brutto), a za model TX4 Gold napędzany  silnikiem Diesla, z automatyczną skrzynią biegów trzeba zapłacić 114 050 zł netto (139 141 zł brutto).

London Taxi 0309 2009 480 London Taxi w Polsce 

źródło: Dufort London Taxis/Samar
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”London Taxi w Polsce”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    You’re a very helpful website; couldn’t make it without ya!…