Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Bugatti Galibier 16C ma być superluksusową limuzyną z osiągami najlepszych aut sportowych świata.object2 Limuzyna od Bugatti

Na razie jest to tylko projekt, który jednak może znaleźć nabywców. Nie brakuje przecież osób, które chcą się wyróżnić i to bez względu na cenę. A jak można przypuszczać w przypadku tej marki, ten wyjątkowy pojazd może kosztować mawet 1 mln euro.

Jak się nieoficjalnie mówi, Bugatti sonduje reakcje potencjalnych nabywców.  Galibier 16C mógłby jednak zastąpić model Veyron w 2012 roku. Na razie producent nie zdradza szczegółów dotyczących tego wyjątkowego auta. Przypuszcza się, że ponadprzeciętne osiągi mógłby zapewnić 8-litrowy, 16-cylindrowy silnik o mocy między 800 a 1000 KM. W wyhamowaniu tak licznego stada koni byłyby nieodzowne ceramiczne hamulce. Napęd na cztery koła. Alternatywnie model mógłby być zasilany etanolem.

Masa pojazdu zostanie zredukowana dzięki zastosowaniu aluminium i włókna węglowego. Wnętrze zostanie luksusowo wykończone i wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa, jak i podnoszące komfort podróży. Galibier 16 C  ma się odwoływać do swoich słynnych poprzedników – modelu 57 Atlantic, czy też 4-drzwiowego Bugatti Type 57.

źródło: WCF/Bugatti
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.