Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

PKP PLK SA oraz 3M Poland podjęły wspólną kampanię społeczną „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj!”. Akcja ta ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych poprzez ich bardziej widoczne oznakowanie.W ramach współpracy zostały do tej pory specjalnie oznakowane przejazdy kolejowe położone w Warszawie przy ul. Baletowej, ul. Łodygowej i ul. Warszawskiej w Ursusie. Ustawione tam znaki mają zwracać uwagę kierujących pojazdami na zbliżanie się do przejazdu kolejowego, jako miejsca, w którym należy zachować szczególną ostrożność.

Oznakowanie zaprojektowano w taki sposób, aby było ono dostrzegalne ze znacznie większej odległości, wyróżniało się z tła drogi i było lepiej widoczne w nocy. W tym celu zostały użyte specjalne folie odblaskowe.

Kampania „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj!” jest wartą podkreślenia akcją mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa drogowego, na które mają wpływ różne czynniki. Istotne jest edukowanie kierowców i przypominanie im o konieczności respektowania przepisów, jednak nie bez znaczenia pozostają działania inżynieryjne, a wśród nich stosowanie znaków o dobrych parametrach widoczności i dostrzegalności. Oznakowanie przejazdów kolejowych na terenie warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich ma charakter pilotażowy. Efekty będą monitorowane – ocenie zostanie poddane zachowanie kierowców przed zamontowaniem znaków i po, a także liczba zdarzeń drogowych w dłuższym okresie czasu.

źródło: 3M Poland
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.