Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Lamborghini przygotowało wyjątkowy model, który trafi do sprzedaży w limitowanej serii.Chodzi o model Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni. Pan Balboni to jeden z najsłynniejszych kierowców testowych Lamborghini, który po 40 latach współpracy z firmą odchodzi na emeryturę. Firma postanowiła uhonorować go w szczególny sposób – superbolid z jego własnym nazwiskiem.

Pojazd ten napędzany jest potężnym silnikiem V10 o poj. 5.2 i mocy 550 KM. Napęd przenoszony jest na tylne koła. Jedyne tylnonapędowe Lamborghini jest lżejsze od czteronapędowego odpowiednika o 30 kg, dzięki czemu przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sek. i osiąga prędkość maksymalną 320 km/h. Konstruktorzy zastosowali także mechanizm różnicowy tylnej osi o ograniczonym poślizgu.

Gallardo Balboni wyróżnia się biało-złotym pasem biegnącym wzdłuż nadwozia, przezroczystą pokrywą silnika oraz specjalnymi obręczami kół z lekkich stopów. Przyszli nabywcy mają do wyboru paletę ośmiu kolorów nadwozia, które kontrastują z zaciskami tarcz hamulcowych pomalowanymi na czarno, pomarańczowo lub żółto. Wnętrze wykończono czarną skórą z białymi akcentami.

Lamborghini Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni powstanie w limitowanej liczbie 250 egzemplarzy. Każdy w cenie około 162 000 euro.

Lamborghini LP550 2 Balboni30207 2009 550 Lambo Pana Valentino

źródło: Lamborghini/Carscoop/Mototarget
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.