Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Kredyt na samochód? Bardzo proszę… ale pod warunkiem, że będzie nowy. Banki nie chcą kredytować samochodów używanych, problem dotyka już nie tylko firmy, ale i prywatne osoby.

Banki zaostrzyły procedury analizy zdolności kredytowej do tego stopnia, że coraz więcej firm odchodzi z kwitkiem” – tłumaczy Wojciech Halarewicz, szef Mazdy w Polsce.

 

Zbigniew Tłok z GE Money Bank twierdzi, że ostatni skok kursu euro spowodował wzrost cen samochodów importowanych, co z kolei pociągnęło za sobą dosyć istotne zmiany w kredytowaniu używanych samochodów. „W przypadku starszych aut kupowanych tak przez firmy, jak i osoby fizyczne, banki stosują coraz ostrożniejsze podejście przy udzielaniu kredytów” – mówi Tłok.

Udzielając kredytu banki często wymagają teraz wpłaty własnej lub przedstawienia zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Na razie nie ma jednak problemu z kredytowaniem nowych samochodów. Bankowcy zazwyczaj pozytywnie oceniają klientów indywidualnych, którzy decydują się na zakup nowego auta z salonu.

źródło: dziennik
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.