Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jeszcze niedawno Porsche przymierzało się do przejęcia koncernu Volkswagena. Teraz fani sportowych aut ze Stuttgartu wstrzymali oddech. Porsche ma ogromne długi i nie może znaleźć chętnego na ich spłacenie.

Firma błaga niemiecki rząd o 100 milionów euro pożyczki, jednak władze nie chcą ratować bankrutującego koncernu. Nawet jeżeli Porsche wyżebrało by pieniądze od rządu, to była by to jedynie kropla w morzu potrzeb – dług firmy to aż dziewięć miliardów euro. Na samo tylko  utrzymanie płynności finansowej potrzeba aż 2 miliardów euro. Wyjściem z trudnej sytuacji miała być fuzja z Volkswagenem. Ten jednak zawiesił rozmowy, gdyż nie chciał brać na swoje barki kolejnego obciążenia finansowego. Już bez długów Porsche Volkswagen ma wystarczająco dużo problemów finansowych.

 

Wychodzi na to, że jedynym ratunkiem dla koncernu ze Stuttgartu są inwestorzy z Kataru. Sprzedaż udziałów bogatym szejkom, uratowałoby fabrykę legendarnych aut. Co ciekawe i warte podkreślenia, Porsche nie wpadło w kłopoty finansowe przez kryzys lecz przez głośne ostatnio w Polsce opcje. Problemy zaczęły się dopiero, gdy firma musiała zrealizować opcje na akcje Volkswagena.

źródło: The Daily Telegraph
Foto: Porsche

www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.