Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Replika BMW 328 Roadster z 1936 roku dla najmłodszych.Długi przód, krótki tył, małe drzwiczki… po prostu BMW 328 Roadster. Kiedy pojawił się na rynku w 1936 roku, jego wyjątkowy sportowy styl podbił serca fanów motoryzacji. Prawie 70 lat po zakończeniu produkcji w 1940 roku, to sportowe auto marzeń powraca – tym razem jako zabawka dla dzieci.  

W dziecięcej wersji BMW 328 Roadster uwagę zwracają duże okrągłe reflektory, charakterystyczny podwójny pionowy grill i dzielone przednie okno. Widziany z pewnej odległości do złudzenia przypomina swojego protoplastę, który w latach 30. był najbardziej pożądanym sportowym autem na świecie.

Wersja dla najmłodszych kierowców pod względem napędu niestety nie dorównuje swojemu oryginalnemu poprzednikowi, który wyprodukowany został w liczbie zaledwie 500 sztuk. Zamiast 80-konnego, 6-cylindrowego silnika, dziecięca wersja posiada opcjonalnie napęd elektryczny oraz….pedałowy. Młodzi kierowcy mogą czuć się w roadsterze bezpiecznie, auto posiada antypoślizgową kierownicę oraz uzyskało atest bezpieczeństwa TUV.  

Specjalne zaprojektowane gumowe opony dziecięcego BMW 328 Roadster powodują, że pojazd porusza się bezszelestnie, a w domu nie niszczy drewnianych podłóg. Koło zapasowe, podobnie jak w prawdziwej wersji, umieszczone zostało z tyłu, na klapie bagażnika.

BMW 328 Roadster dostępny będzie już od września w wybranych salonach dealerów BMW oraz pod adresem www.bmw-shop.de.

Dane:

BMW 328 Roadster dla dzieci

Waga:
– 8.0 kg (wersja na pedały)
– 12.5 kg (wersja elektryczna)

Cena:
– 199 euro (wersja na pedały)
– 349 euro  (wersja elektryczna)

 
źródło: BMW
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.