Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Koreański producent ujawnił nazwę produkcyjnej wersji studyjnego modelu No 3.Oficjalna premiera pojazdu odbędzie się podczas wrześniowej wystawy we Frankfurcie. Nazwa Venga pochodzi od hiszpańskiego czasownika „venir”, czyli „przybyć,” co według projektantów Kia stanowi zaproszenie do przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego.

Najnowszy crossover koreańskiego producenta został zaprojektowany i wyprodukowany w Europie. Mimo kompaktowych wymiarów nadwozia (4 068 mm długości) samochód otrzymał duży rozstaw osi (2 615 mm), który pozwala na zwiększenie przestrzeni w kabinie pasażerskiej. Ponadto, najnowsza Kia zostanie wyposażona w składane asymetrycznie (60/40) i przesuwane tylne siedzenia, które po złożeniu w podłogę stworzą zupełnie płaską przestrzeń ładunkową. W niektórych wersjach wyposażeniowych dostępne będzie otwierane i uchylane panoramiczne okno dachowe.

Venga będzie oferowana wyłącznie na rynkach europejskich, do wyboru z dwoma silnikami benzynowymi 1.4 i 1.6 oraz z dwiema jednostkami wysokoprężnymi o tych samych pojemnościach. We wszystkich wersjach znajdzie się system ISG (Idle Start&Stop).

Oficjalna premiera modelu Venga zaplanowana została na 15 września br.

źródło: Kia/Mototarget
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.