Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Wyniki Residual Value Study 2010 (prognozy wartości samochodów używanych) portalu kbb.com® Kelley Blue Book nie pozostawiają wątpliwości, iż pierwsze miejsce wśród amerykańskich producentów motoryzacyjnych zajmuje marka Jeep®. object2 Jeep najlepszą marką amerykańską na rynku wtórnym w USA

Zgodnie z doroczną prognozą wartości odsprzedaży na rynku wtórnym, pojazdy Jeep® z roku modelowego 2010 zachowają po pięciu latach eksploatacji aż 35,7 procent swej oryginalnej ceny zakupu, a więc o 3 procent więcej niż przewidywania średnia dla branży samochodowej. „Rezultaty prognozy są dowodem uznania dla wartości, zalet i wspaniałych tradycji marki Jeep.” – powiedział James Bell, analityk rynku samochodowego w Kelley Blue Book – „Słowo ‘Jeep’ stało się synonimem siły i wytrwałości tych pojazdów, symbolizując ich nieograniczone wprost możliwości. Esencją marki Jeep pozostaje wciąż Wrangler, który dzięki ogromnej lojalności swych entuzjastów, wpływa na jej powszechną renomę.”

 

Wartość odsprzedaży samochodów MY ( model roku ) 2010 marki Jeep wzrosła o 2,8 procent na tle 1,6-procentowego spadku średniej branżowej. Równolegle, osiem spośród dziesięciu czołowych marek objętych analizą portalu doznało na rynku wtórnym spadku wartości swych produktów MY 2010 w porównaniu do MY 2009. „To dla nas duża satysfakcja, iż Kelley Blue Book uważa nas za amerykańską markę o najwyższej wartości na rynku wtórnym oraz, że udało się nam znacznie poprawić notowania w roku tak trudnym dla branży motoryzacyjnej.” – stwierdził Mike Manley, szef i CEO marki Jeep w Chrysler Group LLC – „Wysoka wartość odsprzedażna na rynku wtórnym jest wyrazem uznania dla legendarnej marki Jeep, której pojazdy SUV łączą w sobie poczucie wolności i przygody oraz nieograniczone możliwości – z najwyższą w klasie renomą i wartością dla nabywcy.”

 

Dewizą marki Jeep był zawsze rozsądek, poszanowanie środowiska naturalnego i unikanie wszelkiej ekstrawagancji, a więc stygmaty trafiające do przekonania ludzi owładniętych pasją przygody, radości i swobody w tym, co robią na co dzień. Legendarne motto „Jedź, gdzie chcesz i rób, co chcesz” pozostaje wciąż znakiem rozpoznawczym najszerszej gamy pojazdów typu SUV noszących wspólne logo.

 

Jeep Compass to nowoczesny, miejski pojazd segmentu SUV klasy kompaktowej, którego zaletami są funkcjonalność, radość z jazdy i poczucie swobody oraz najniższe w klasie zużycie paliwa 8,1 l/100 km (średnio), a także doskonały napęd 4×4 za niezwykle korzystną cenę zakupu.

 

Jeep Patriot adresowany jest do młodych nabywców młodszych wiekiem, którzy cenią sobie reputację, potencjał i prestiż marki Jeep za dostępną cenę – w połączeniu z najniższym w swej klasie zużyciem paliwa 8,1 l/100 km (średnio). Jeep Patriot zdobył ostatnio tytuł ‘Top Safety Pick’ (najlepszy pod względem bezpieczeństwa) w klasyfikacji amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego IIHS oraz wyróżnienie „Najlepszy SUV klasy kompaktowej w Teksasie” przyznane przez stowarzyszenie dziennikarzy motoryzacyjnych tego stanu (Texas Auto Writers Association).

 

Jeep Liberty (noszący nazwę Cherokee poza Ameryką Północną) łączy legendarną już certyfikację Jeep 4×4 Trail Rated® z jeszcze lepszą niż poprzednio charakterystyką jezdną w warunkach szosowych i odznacza się licznymi rozwiązaniami innowacyjnymi, do których należy pełnowymiarowy, odsuwany miękki dach Sky Slider.

 

Jeep Wrangler, czyli ikona marki Jeep – pozostaje wierny swojej spuściźnie jako jedyna w swym rodzaju ‘ekstremalna maszyna-symbol radości i swobody życia’.

 

Jeep Wrangler Unlimited jest jedynym na rynku, czterodrzwiowym pojazdem typu cabrio-SUV, mogącym przewozić w komforcie pięć osób wraz z niezbędnym bagażem.

 

Jeep Grand Cherokee zadebiutował w roku 1992, dokonując prawdziwej rewolucji na światowym rynku pojazdów typu SUV. Pod względem komfortu i bezpieczeństwa na drodze oraz niezrównanej dzielności terenowej Jeep Grand Cherokee pozostaje wciąż luksusowym „okrętem flagowym” swej marki.

 

Jeep Commander z kolei – mieści siedem osób i oferuje najlepsze w swej klasie własności off-roadowe – obok wyjątkowego komfortu i satysfakcji z jazdy na autostradzie.

 

Marka Jeep Szczycący się niemal 70-letnią, legendarną tradycją, Jeep jest marką autentycznych pojazdów typu sportowo-rekreacyjnego (SUV) o wiodących w swej klasie właściwościach drogowych i dzielności terenowej oraz jakości wykonania i wszechstronności – adresowanych do ludzi poszukujących nadzwyczajnych przeżyć na szlaku swych podróży. Szeroka oferta pojazdów napawających poczuciem bezpieczeństwa i zaufania podczas nawet najtrudniejszych wypraw to nieustająca propozycja, by „żyć na całego” i korzystać z życia w pełni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienteli międzynarodowej, cała gama siedmiu modeli pojazdów marki Jeep dostępna jest poza Ameryką Północną w wersjach zarówno dla ruchu prawo- jak i lewostronnego, napędzanych silnikami benzynowymi i Diesla. Sprzedaż i obsługę swoich pojazdów Chrysler Group LLC prowadzi w 120 krajach całego świata.

 

Kelley Blue Book (www.kbb.com) Dostępnej publicznie informacji na temat rynku samochodów używanych firma Kelley Blue Book – znana także jako “Pewne źródło wiedzy” (‘The Trusted Resource’) dostarcza już od 1926 roku. Na cieszącej się ogromnym uznaniem stronie internetowej WWW.kbb.com zamieszczane są bieżące notowania cenowe, w tym także kompilacja New Car Blue Book® Value, ujawniająca faktyczne kwoty płacone przez klientelę samochodów fabrycznie nowych. Wartość pojazdów oceniana jest także pod kątem cen produktów i usług towarzyszących oraz analiz finansowych i publikowana w formie software oraz słynnego przewodnika Blue Book® Official Guide. Badania prowadzone przez C.A. Walker Research Solutions Inc. wykazują, iż kbb.com Kelley Blue Book jest najpopularniejszym źródłem informacji internetowej wśród osób zainteresowanych nabyciem samochodów nowych i używanych, przyciągającym połowę klienteli rynku pierwotnego i wtórnego on-line. Portal kbb.com został także laureatem wyróżnienia W3 Gold Award firmowanego przez Międzynarodową Akademię Sztuk Multimedialnych (International Academy of Visual Arts). Kbb.com jest największym w USA dostawcą materiałów cenowych, porównawczych i opiniotwórczych n/t samochodów fabrycznie nowych oraz opracowań analitycznych dotyczących rynku samochodów używanych. Jest to również jedna z największych platform ogłoszeń kupna/sprzedaży oraz adresów i lokalizacji punktów dealerskich w Ameryce Północnej.

 

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 3 w artykule: ”Jeep najlepszą marką amerykańską na rynku wtórnym w USA”

 1. mwotmuidp pisze:

  mwotmuidp…

  Appreciate it for sharing your good internet site…

 2. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Wow cuz this is extremely helpfulexcellent job! Congrats and keep it up…

 3. nba 2k pisze:

  nba 2k…

  Wow, attractive site. Thnx …..