Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

MSWiA pracuje nad ustawą, która ułatwi życie kierowcom. Komitet Stały Rady Ministrów ma do końca kwietnia zająć się nowelizacją projektu o Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Jeżeli tylko projekt wejdzie w życie, kierowcy będą mieli znacznie więcej luzu niż dotychczas.

 

MSWiA zaproponowało, aby każdy pojazd otrzymywał jeden numer rejestracyjny, który już do końca nie będzie ulegał zmianie, nawet w przypadku sprzedaży pojazdu. Dzięki temu nie będzie konieczności rejestracji pojazdu u właściwego starosty ze względu na miejsce zamieszkania. Dodatkowym plusem ustawy byłaby jazda na sam dowód osobisty. Gdyby kierowca zapomniał prawa jazdy, policja za pomocą dowodu mogłaby sprawdzić kategorię prawa jazdy , kiedy zostało wydane, czy są punkty karne, a jeżeli tak to w jakiej ilości, datę ważności przeglądu a nawet ważność OC.

 

Świeżo upieczeni kierowcy mogliby od razu po zdanym egzaminie wrócić do domu własnym pojazdem, nie czekając na odbiór właściwego dokumentu. Taką możliwość wydawałby wojewódzki ośrodek ruchu drogowego.

 

Autor: MK
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.