Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Volvo Ice Camp – imponujący zimowy obóz w całości zbudowany z lodu powstanie w tym roku na górze Kitzsteinhorn, koło Kaprun. Oficjalne otwarcie obozu nastąpi już 16 stycznia 2010r.object2 Igloo na wysokości 2500 metrów miejscem prezentacji samochodów Volvo

Następnie przez 8 tygodni będzie on gościł entuzjastów sportów zimowych oraz samochodów Volvo. Zaprezentowane zostaną w nim odświeżone wersje C30, C70 oraz nowoczesny model XC60. Volvo Ice Camp będzie tym samym najwyżej położonym salonem wystawienniczym szwedzkiej marki.

 

2010 roku to już kolejny rok, w którym zostanie zbudowana osada Volvo na pokrytej śniegiem górze Kitzsteinhorn. Podczas budowy osady igloo, zużytych zostanie około 5000 m3 śniegu oraz 60 ton lodu.

 

Volvo w igloo Główną atrakcją lodowej wioski Volvo będą prezentacje najbardziej designerskich modeli marki. Tym razem będzie to nowe C30 i C70 oraz bijący rekordy sprzedaży SUV XC60. Wybrane samochody zaprezentowane zostaną w najwyższym salonie wystawowym świata, w jednym z czterech połączonych ze sobą igloo. . Prezentacja samochodów Volvo, właśnie w tym miejscu nawiązuje do skandynawskiego charakteru marki. Jednocześnie pozwoli pokazać entuzjastom motoryzacji, iż samochody Volvo sprawdzają się w każdych warunkach.

 

Ice Camp to także wiele innych atrakcji. Na sąsiednim polu śniegowym zbudowanych zostanie siedem mniejszych igloo noclegowych, w których entuzjaści ekstremalnych wrażeń będą mogli spędzić noc w łóżku wykonanym ze śniegu. Oczywiście pod warstwami pościeli termalnej, futer renifera i arktycznych śpiworów.

 

Ponadto w tym roku w Kitzsteinhorn odbędzie się ekstremalny turniej golfowy na wysokości 2500 m n.p.m. oraz zostanie otwartych kilka nowych szlaków freeride’owych, wraz z freeride’ową bazę informacyjną. Co więcej odbędzie się wspinaczka lodowa na Lodowej Wieży oraz jak przystało na markę Volvo – Warsztaty Bezpieczeństwa na nowym polu poszukiwań lawinowych. Budowa magicznego świata z lodu i śniegu na wysokości 2500 m n.p.m. to także ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Na górze Kitzsteinhorn pracować będą ratraki, buldożery i koparki. Materiały – jak na przykład 400-kilogramowe bloki lodu – przenoszone będą za pomocą żurawia, czy specjalnej gondoli towarowej.

 

Autor: TH
Źródło: mototarget.pl
fot. Volvo

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.