Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W 2010 roku Toyota planuje rozpocząć produkcję hybrydowej wersji Aurisa.

Produkcją auta zajmą się brytyjskie zakłady Toyota Motor Europe w Burnaston w hrabstwie Derbyshire. Silniki będą dostarczane przez fabrykę TMUK w Deeside w północnej Walii. Będzie to pierwszy hybrydowy samochód tej marki, wytwarzany w Europie.

 

„Dzisiejsza wydarzenie oznacza istotny krok w kierunku większej dostępności pojazdów o napędzie hybrydowym dla szerokiej grupy klientów. Takie działania są niezbędne dla zwiększenia liczby pojazdów o niskiej emisji dwutlenku węgla w Europie” – mówi Tadashi Arashima, dyrektor generalny i prezes TME. „Decyzja o produkcji pojazdów hybrydowych w Wielkiej Brytanii jest odzwierciedleniem zarówno naszego zaufania do jakości produkcji TMUK oraz zaangażowania brytyjskich pracowników, jak i modelowej współpracy z brytyjskim rządem. Dzisiejsza zapowiedź ma wielkie znaczenie dla firmy Toyota, brytyjskich dostawców oraz lokalnej społeczności”.

 

Przypomnijmy, że model Auris trafił na rynek europejski wiosną 2007 roku. Od tej pory sprzedano ponad 370 tys. pojazdów. Wykorzystując nową technologię Toyota Optimal Drive, model Auris wyposażony jest w silnik Dual VVT-I o pojemności 1.33 litra oraz technologię Toyota Start&Stop, co obniża emisję CO2 o 17 proc. (135 g/km) i zmniejsza zużycie paliwa o 19 proc. (ok. 4,8 l / 100 km w cyklu mieszanym).

 

Zakłady TMUK, które rozpoczęły produkcję w roku 1992 jako pierwsza fabryka Toyoty w Europie, zatrudniają obecnie około 4 100 pracowników. Do tej pory hale zakładów opuściło ponad 2,5 mln pojazdów modeli takich jak Carina E, Corolla, Avensis i Auris, które trafiły na rynki Europy i innych kontynentów. Zakłady TMUK, w które zainwestowano ponad 1,85 mld funtów, są jedną z dziewięciu fabryk Toyoty w Europie. 
 
źródło: Toyota
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.