Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Infiniti potwierdziło, że pierwszy pojazd hybrydowy tej marki, będzie należał do zapowiedzianej niedawno gamy M, czyli luksusowych sedanów.object2 Hybrydowe Infiniti

Model M35 HYBRID ma stanowić propozycję japońskiej marki w segmencie luksusowych aut o odpowiednich osiągach i jednocześnie niskiej emisji spalin. Pojazd ten zacznie się pojawiać w sprzedaży w zależności od rynku, od wiosny 2011 roku.

M35 HYBRID jest pierwszą hybrydą marki w jej dwudziestoletniej historii i jak zapowiada producent, jest również najczystszym i najbardziej ekonomicznym samochodem w jej dziejach. Zbudowany został na bazie nowego Infiniti M, czerpiącego elementy stylistyki z Essence.  Źródłem napędu jest silnik benzynowy 3.5 V6 i jeden silnik elektryczny. Innowacją jest zainstalowanie pierwszego sprzęgła pomiędzy silnikiem spalinowym a elektrycznym. Wszystkie składniki systemu napędzają tylny mechanizm różnicowy za pomocą pojedynczego wału napędowego.

Silnik elektryczny działa nie tylko jako jednostka napędowa, wspierając silnik V6 w trybie wspomagania mocy, gdy wymagane jest maksymalne przyspieszenie, ale również jako generator. Oprócz normalnego ładowania akumulatorów, silnik odzyskuje energię traconą podczas zwalniania i hamowania. W pewnych warunkach drogowych M HYBRID może być napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym, w maksymalnym stopniu zmniejszając zużycie paliwa.

Dzięki temu M35 HYBRID może optymalizować zużycie energii we wszystkich warunkach jazdy, zapowiadając nowe poziomy osiągów dużego sedana. Szczegółowe dane techniczne i wskaźniki zostaną ogłoszone po cyklach testów. Producent wprowadził w tym modelu kilka interesujących nowości. Jedną z nich jest pakiet laminowanych akumulatorów litowo-jonowych, który ma wymiary konwencjonalnych baterii, ale oferuje dwukrotnie większą moc. Laminacja polepsza chłodzenie pakietu, zaś zastosowanie manganowych elektrod dodatnich jeszcze skuteczniej stabilizuje temperaturę, co przekłada się na wyjątkową niezawodność akumulatorów.

M35 HYBRID dołączy do wersji 2011 modelu M z silnikami konwencjonalnymi, wśród których znajdzie się nowy, skonstruowany na rynki europejskie, silnik diesla V6. Pierwsze modele M będą sprzedawane na wszystkich rynkach, gdzie obecne jest Infiniti, czyli aktualnie w 32 krajach.

W zależności od rynku sprzedaż powinna zacząć się na wiosnę 2010, zaś wprowadzenie M35 HYBRID planowane jest około 12 miesięcy później.

źródło: Infiniti
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.