Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Koncern General Motors podpisał z chińską firmą Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery umowę sprzedaży marki Hummer.Chińczycy przejmą 80 proc. akcji firmy za ok. 150 mln dolarów. Jeszcze kilka miesięcy temu była to kwota niemal trzykrotnie większa. Niestety Amerykanie nie znaleźli więcej zainteresowanych firm ich paliwożernymi pojazdami. Przypomnijmy, że zawarta umowa jest następstwem listu intencyjnego, jaki obie firmy podpisały w czerwcu br. Posiadaczem pozostałych 20 proc. zostanie chiński biznesmen Suolang Duoji, właściciel firmy Lumena, wytwarzającej produkty chemiczne.

Nowy właściciel Hummera nabędzie tym samym prawa znaku firmowego, modeli a także sieci sprzedaży. Szefem firmy pozostanie nadal James Taylor. Produkcja w dalszym ciągu będzie się odbywała w amerykańskich zakładach  -  Shreveport i Mishawaka, choć nie wiadomo jak długo.

Przypomnijmy, że Hummer należał do General Motors od 1999 roku. Od 2006 roku zainteresowanie pojazdami tej marki zaczęło dramatycznie spadać. W ciągi dziewięciu miesięcy tego roku nabywców znalazło jedynie 8.193 auta (spadek aż o 64 proc.). Chińczycy deklarują, że Hummery przez nich produkowane będą tańsze w eksploatacji.

 źródło: GM  
 www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.