Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dwie Hondy Insight wzięły udział w Eko-wyścigu, który odbył się w pierwszym dniu tegorocznej edycji Auto Moto Show w Sosnowcu.Załogi Hondy zajęły 3 i 5 miejsce spośród siedmiu samochodów, walczących o tytuł najbardziej ekonomicznego, a zarazem najbardziej ekologicznego auta wyścigu. Hondy, jako jedyne w stawce, dysponowały napędem benzynowym.

Dodajmy, że hybrydowy Insight został wprowadzony na polski rynek w maju tego roku. Honda od lat promując „czyste” napędy opracowała samochód ekonomiczny i ekologiczny, który jest jednocześnie najtańszą hybrydą na rynku.

Wyścig odbywał się w dość trudnych i niesprzyjających niskiemu zużyciu paliwa warunkach, zarówno atmosferycznych, jak i drogowych. 250-kilometrowa trasa przejazdu była bardzo zróżnicowana (korki miejskie, zatłoczona droga poza miastem, autostrada), a regulamin wyścigu jednakowo promował niskie spalanie jak i czas przejazdu, co wymuszało jazdę znacznie szybszą niż w rajdach „o kropelce”. Warto zauważyć, że Hondy, które wystartowały w wyścigu, to auta nowe (z minimalnym przebiegiem), co również nie sprzyjało ograniczeniu zużycia paliwa.

Dzięki udziałowi w Eko-wyścigu, Honda udowodniła, że funkcjonalny, przestronny samochód zasilany benzyną nie musi być mniej ekonomiczny, niż auta niższych segmentów wyposażone w silniki wysokoprężne. Insighty zużyły w wyścigu 3,67 l. oraz 3,81 l. paliwa na 100 km (3 i 4 rezultat w tej kategorii). Jest to wynik lepszy od deklarowanego w oficjalnych dokumentach dotyczących modelu. Został on osiągnięty pomimo braku doświadczenia obu załóg Hondy w tego rodzaju rywalizacji. Można więc założyć, że każdy kierowca podróżujący Hondą Insight jest w stanie uzyskiwać imponująco małe wartości średniego zużycia paliwa. Dodajmy, że hybrydowy Insight charakteryzuje się także niskim poziomem emisji dwutlenku węgla do atmosfery (101 g / km).

źródło: Honda
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 2 w artykule: ”Honda Insight w Eko-wyścigu”

  1. CSGO pisze:

    CSGO…

    thank so mucha lot for your web site it assists a great deal…

  2. game pisze:

    game…

    thank so considerablya lot for your web site it assists a lot…