Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Volkswagen Golf R został wyróżniony tytułem „Hot Hatch Roku” przez redakcję polskiej edycji miesięcznika „Top Gear”. Wcześniej takie samo wyróżnienie przyznali Golfowi R w Londynie Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May – dziennikarze prowadzący najpopularniejszy telewizyjny show motoryzacyjny na świecie. Golf R zwyciężył dzięki udanemu połączeniu wysokiej dynamiki jazdy, mocnego silnika i doskonałego komfortu codziennego użytkowania. W uzasadnieniu nagrody w miesięczniku „Top Gear” można przeczytać: „Tym, co sprawia, że Golf R jest najlepszy w tym segmencie, jest jego wspaniała praca zawieszenia i gładkość prowadzenia. Ty, on i droga zrastacie się w jedność tak spójną, że sztuczne byłoby dzielenie jej na impulsy kierownicy, reakcje mechanizmów i przekazanie ich na asfalt.”

 

Golf R z silnika TSI o pojemności dwóch litrów uzyskuje 270 KM mocy, która dzięki napędowi na wszystkie koła jest optymalnie przenoszona na drogę. Wersja z dwusprzęgłową przekładnią DSG potrzebuje na sprint od 0 do 100 km/h zaledwie 5,5 sekundy. To najlepszy wynik, jaki Volkswagen uzyskał dotychczas w samochodzie seryjnym.

 Golf R Hot Hatchem Roku według Top Gear

 

Tytuł najlepszego Hot Hatch’a Roku Golf R przejął od Golfa GTI – zeszłorocznego zwycięzcy w tej kategorii w plebiscycie Top Gear.

 Golf R Hot Hatchem Roku według Top Gear

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: Volkswagen

 

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Golf R Hot Hatchem Roku według Top Gear”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    Neat Web site, Maintain the excellent work. Thanks for your time!….