Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jedną z zalet posiadania Golfa jest fakt, iż wyspecjalizowane firmy tuningowe mogą zmienić to popularne auto w ekskluzywne i jedyne w swoim rodzaju dzieło motoryzacyjnej sztuki. object2 Golf GTI i GTD od firmy MTM

Wystarczy zatem oddać Golfa GTI lub GTD w ręce specjalistów z MTM, a po kilku dniach odbierzemy swój pojazd w nieco zmienionej formie. Pod maską benzynowego GTI może na przykład znaleźć się całkiem pokaźne stado 310 KM uzyskanych dzięki zmianom oprogramowania jednostki sterującej pracą silnika oraz zastosowaniu turbosprężarki sygnowanej logo MTM. Wszystko to, w połączeniu z gigantycznym momentem obrotowym 410 Nm, pozwala osiągnąć pierwszą „setkę” już po 5,7 sekundy i rozpędzić się maksymalnie do 270 km/h. Dla mniej wymagających istnieje także pakiet zwiększający moc silnika do „marnych” 270 KM.

 

W przypadku wersji GTD moc może zostać zwiększona do 205 KM, a maksymalny moment obrotowy do 380 Nm. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h ulegnie wówczas skróceniu z 7,8 do 7,1 sekundy.

 

Do modelu GTI niemiecka firma MTM oferuje ponadto 19-calowe, 9-ramienne obręcze aluminiowe BIMOTO, układ hamulcowy MTM z 380-milimetrowymi tarczami, specjalnie opracowany układ wydechowy oraz firmowe zawieszenie obniżające przód samochodu o 30 mm.

 

Właściciele Golfów z dieslem pod maską również otrzymają sportowy układ wydechowy, wyczynowe zawieszenie i lekkie felgi.

 

Zwiększenie mocy o 60 KM w przypadku Golfa GTI to wydatek 2 698 Euro. Wersje GTD mogą natomiast zostać wzmocnione za 800 Euro.

 

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: World Car Fans
fot. MTM
informacja Moto Target

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.