Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Podczas trwającej wystawy we Frankfurcie wydarzeniem jest światowa premiera nowej gamy modelu Ford C-MAX. object2 Ford C MAX w dwóch odsłonach

Nowością w stosunku do dotychczasowego modelu jest fakt, że producent przygotował dwie wersje nadwoziowe – pięcio oraz siedmioosobową. Ta druga odmiana otrzymała nazwę Grand C-MAX. W tej wersji zastosowano nowatorski układ foteli oraz dwoje odsuwanych drzwi bocznych.

Premiera nowej rodziny modeli C-MAX jest jednocześnie okazją do zaprezentowania wielu nowoczesnych rozwiązań i funkcji, przygotowanych z myślą o minivanach. Są to innowacje mające  na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i komfortu a także rozwiązania przyjazne dla środowiska. Ford zamierza poszerzyć ofertę silników o nowe jednostki benzynowe z gamy EcoBoost charakteryzujące się wysoką efektywnością i niską emisją CO2.

Pokazywane we Frankfurcie nowe wersje Forda C-MAX są pierwszymi prototypami, które powstały na bazie zupełnie nowej platformy podwoziowej dla samochodów kompaktowych, opracowanej na potrzeby rynków globalnych. Prezentowane we Frankfurcie pojazdy są wersjami przedprodukcyjnymi nowego C-MAX-a. Oficjalna europejska premiera została zaplanowana pod koniec 2010 roku.

Jednocześnie kierownictwo Forda potwierdza, że Grand C-MAX wejdzie do sprzedaży w Ameryce Północnej w 2011 roku, dołączając tym samym do nowego Forda Fiesta, dostawczego Transita Connect oraz Focusa nowej generacji jako jeden z sześciu modeli zaprojektowanych w Europie, które zostaną udostępnione nabywcom na rynku amerykańskim w ramach strategii One Ford.,

  źródło: Ford
 www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Ford C-MAX w dwóch odsłonach”

  1. CSGO pisze:

    CSGO…

    Unbelievably individual friendly website. Astounding information offered on few clicks…