Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Grupa Fiat i Guangzhou Automobile Group Co. Ltd. (Grupa GAC) podpisały umowę o powołaniu spółki joint venture, która zajmie się produkcją aut i silników.Nowa spółka na zasadzie 50/50 będzie dostarczała samochody na potrzeby rynku chińskiego.
Umowę ramową podpisano w Rzymie, przez Zhang Fangyou, Prezesa Grupy GAC oraz Sergio Marchionne, Dyrektora Generalnego Grupy Fiat, w obecności Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej, Hu Jintao i Szefa rządu włoskiego, Silvio Berlusconiego.

Porozumienie przewiduje powstanie nowego zakładu o powierzchni produkcyjnej liczącej ponad 700 000 m2, z łącznym wkładem ze strony joint venture o wartości przekraczającej 400 mln euro.

W pierwszej fazie rozwoju, spółka joint venture będzie dysponować zdolnością produkcyjną 140 000 samochodów i 220 000 silników rocznie. Sukcesywnie, możliwe będzie podniesienie zdolności produkcyjnej zakładu do 250 000 samochodów i 300 000 silników rocznie.

Rozpoczęcie produkcji przewidziano na drugą połowę 2011 roku. Produkowane modele mają być wyposażone w zaawansowane technologicznie silniki i skrzynie biegów, aby zaspokoić wymagania rządu chińskiego dotyczące rozwoju samochodów o niskim zużyciu paliwa i niskiej emisji spalin.

Pierwszym modelem, który zostanie wprowadzony na rynek będzie Fiat Linea z silnikami Fire 1.4 o mocy 120 KM i T-Jet o mocy 150 KM. Zakład zlokalizowany zostanie w Changsha, stolicy prowincji Hunan, ważnego węzła komunikacyjnego transportu drogowego i kolejowego, położonego w sercu środkowo-południowych Chin, około 600 km na północ od Guangzhou.

Inicjatywa przemysłowa będzie mogła ponadto otrzymać pomoc z programu rozwoju, który niedawno ogłosił rząd chiński, w celu wsparcia nowych inwestorów w sześciu prowincjach środkowych Chin.
 
 
źródło: Fiat
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.