Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Według włoskiego ministra rozwoju gospodarczego Claudio Scajoli, szanse Fiata na przejęcie Opla nie zostały jeszcze przekreślone.

Podczas swojego środowego wystąpienia w Mediolanie Scajoli nie wykluczył, że „w najbliższych miesiącach kwestia Opla będzie znowu otwarta”. Zdaniem ministra Scajoli oferta turyńskiego koncernu dotycząca niemieckiej filii General Motors jest najlepsza. „Decyzja o wyborze grupy Magna, podjęta przez niemiecki rząd i General Motors była natury finansowej i uwarunkowana była klimatem politycznym w Niemczech” – ocenił włoski minister.

 

Wyraził też nadzieję, że niedawne oświadczenie kanclerz Angeli Merkel, o tym, że wybór Magny i Spierbanku nie jest wiążący, może oznaczać, że zarówno rząd niemiecki, jak i GM mogłyby ponownie rozważyć przyszłość Opla „w interesie Europy”. „Nie możemy nie powtórzyć tego, co mówiliśmy od pierwszego dnia, a mianowicie, że rząd włoski popiera Fiata” – zaznaczył Scajola.

 

Z kolei włoski minister finansów i skarbu Giulio Tremonti oświadczył, że „w sprawie Opla Fiat o nic nie prosił rządu i rząd nie mógł interweniować”. W ten sposób opowiedział na zarzuty włoskiej opozycji, że rząd Silvio Berlusconiego nie poparł starań Fiata o przejęcie Opla.

źródło: PAP
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Fiat nie zrezygnował z Opla”

  1. NBA pisze:

    NBA…

    Rather enlightening, looking frontward to coming back again…