Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Amerykański sąd upadłościowy wyraził zgodę na sprzedaż prawie wszystkich aktywów Chryslera grupie, w której jedną piątą udziałów ma właśnie koncern Fiata.

Chrysler złożył wniosek o upadłość 30 kwietnia i niewielu wierzy, że restrukturyzacja potrwa krócej niż 60 dni. Przeciwnicy sprzedaży koncernu twierdzili, że wszystko dzieje się zbyt szybko, a warunki transakcji zostały narzucone przez Biały Dom a nie wolny rynek. Niezadowolenie budził też plan zamknięcia prawie 800 salonów dealerskich koncernu. Według oceny sądu, restrukturyzacja jest jedynym sposobem na uniknięcie likwidacji Chryslera i utrzymanie pracy przez 100 tys. osób, bezpośrednio i pośrednio związanych z koncernem.

 

Jak się okazuje apetyt Fiata nie został zaspokojony. W weekend co prawda przegrał on rywalizację o Opla, lecz według ekspertów producent z Turynu zamierza przejąć koncern PSA (Peugeot-Citroen) oraz Saaba. Zgadzało by się to z planem Fiata na stworzenie drugiego koncernu motoryzacyjnego na świecie. Przejęcie samego PSA umożliwiło by powstałej grupie sprzedaż na poziomie 7 mln aut rocznie.

 

źródło: tvn24.pl
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.