Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

45 samochodów Fiat oddał organizatorom do obsługi największej tegorocznej imprezy kolarskiej w Polsce.Przypomnijmy, że włoski producent od 16 lat wspiera Tour de Pologne. Uczestnicy i organizatorzy imprezy jeżdżą samochodami Fiata, zwycięzca otrzymuje samochód tej marki, a ponadto firma jest sponsorem klasyfikacji najaktywniejszych kolarzy.

object2 Fiat i 66. Tour de Pologne

W tym roku Fiat Auto Poland przeznaczył 45 samochodów dla organizatorów wyścigu. Na trasie zobaczymy ekipy sędziowskie w Fiatach Croma oraz Bravo. Organizatorzy korzystają również z innych modeli tej marki – Panda, Grande Punto oraz z samochodów dostawczych Fiat Ducato, które umożliwiają sprawną logistykę i przewóz m in. elementów reklamowych towarzyszących wyścigowi. Ponadto będzie można zobaczyć 16 Fiatów 500, w dwóch kolorach, 8 białych i 8 czerwonych, które będą eksponowane na metach każdego etapu wyścigu.

Dzięki staraniom Czesława Langa, Dyrektora Tour de Pologne, wyścig na stałe zagościł w kalendarzu UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej). Potwierdzeniem rangi imprezy jest udział 18 najlepszych drużyn kolarskich z UCI ProTeams i takie nazwiska jak Ivan Basso, Alessandro Ballan, Marcin Sapa oraz Sylwester Szmyd. Ten ostatni zapowiedział, że chce zostać pierwszym polskim kolarzem, który wygra wyścig ProTour i w konsekwencji zwyciężyć w 66. Tour de Pologne.

Tegoroczny „tour” podzielono na 7 etapów. Start już 2 sierpnia (niedziela) w Warszawie na placu Trzech Krzyży. Kolejno peleton przejedzie m.in. przez Białystok, Lublin, Rzeszów, Krynicę-Zdrój, i Zakopane. Wielki finał i zarazem meta ostatniego, siódmego etapu Tour de Pologne odbędzie się 8 sierpnia w Krakowie w Alei F. Focha. Wtedy to poznamy zatem zwycięzcę klasyfikacji generalnej 66.

Tour de Pologne, który odbierze kluczyki do nowego

Fiata 500. Tour de Pologne w liczbach:
 - 1 Główna Nagroda – Fiat 500 dla zwycięzcy 66. Tour de Pologne
– 13 miast – starty i mety poszczególnych etapów
– 15 premii lotnych – 20 premii górskich
– 21 grup kolarskich w tym 18 najlepszych z UCI ProTeams
– 168 kolarzy z ponad 40 krajów na świecie
– 400 miast i miejscowości, przez które przejeżdża wyścig
– 1200 osób przemieszczających się codziennie wraz z wyścigiem
– 1253 kilometry trasy wyścigu – ok. 2 000 000 publiczności na trasie wyścigu

FiatTourdePologne23107 2009 550 Fiat i 66. Tour de Pologne

źródło: Fiat
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.