Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W Rio de Janeiro został zaprezentowany prasie brazylijskiej Fiat 500, który z początkiem października zostanie wprowadzony do sprzedaży na tamtejszym rynku.W tym samym czasie rozpocznie się jego sprzedaż także w Kolumbii, na Barbadosie i w Panamie, natomiast na Jamajce zostanie zaprezentowany przed końcem roku 2009. Przypomnijmy, że w Ameryce Południowej model ten jest już obecny – w Argentynie, Chile, na Curacao, Sain Martin, Kostaryce, w Gwatemali, Meksyku, Peru, Republice Dominikany i Paragwaju.

Fiat 500, sprzedawany w Brazylii w wersjach Sport i Lounge, wyposażony jest w silnik 1.4 16V  (100 KM), w połączeniu z mechaniczną 6 biegową skrzynią biegów lub z 5 biegową skrzynią biegów Dualogic (sekwencyjną, zautomatyzowaną). Zespół napędowy i zawieszenie zostały dostosowane do wymogów lokalnego rynku – układ wtrysku posiada nową kalibrację, dostosowaną do zawartości 22 proc. etanolu w benzynie sprzedawanej w Brazylii. Z tego powodu zostało zmienionych kilka komponentów, które mają bezpośredni kontakt z tym szczególnym paliwem. Z uwagi na stan brazylijskich dróg dokonano również zmian w zawieszeniach, zwiększając zarówno elastyczność sprężyn, jak i skok amortyzatorów.

Fiat 500 w wersji standardowej w Brazylii będzie wyposażony w 7 poduszek powietrznych (dwie z przodu, dwie kurtynowe, dwie boczne i jedną chroniąca kolana) oraz układy bezpieczeństwa – od ABS z systemem EBD (Electronic Brake Distribution) do zaawansowanego ESP (Electronic Stability Program), od systemu przeciwślizgowego ASR (Anti Slip Regulation) do urządzenia Hill Holder, które wspomaga kierowcę podczas rozpoczynania jazdy pod górę i HBA (Hydraulic Brake Assistance), który pomaga podczas hamowania awaryjnego.

Współczesny Fiat 500 zdobył szeroką międzynarodową publiczność, co potwierdza ponad 390 000 złożonych zamówień oraz ponad 40 nagród przyznanych na całym świecie.

źródło: Fiat
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.