Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

FSO Żerań znalazło sposób na poprawienie swojej sytuacji. Niedługo w warszawskiej fabryce zacznie się demontaż samochodów Kia Cee’d. Rozkręcone auta będą następnie trafiać na Ukrainę.

W ten sposób ukraińska spółka UkrAvto, będąca właścicielem żerańskiej fabryki, uniknie konieczności płacenia wysokiego cła na nowe samochody, które rząd Ukrainy wprowadził w celu walki z kryzysem. Jak twierdzą importerzy aut zza naszej wschodniej granicy, wzrost ceł od nowych aut o 13 proc. czyni import całkowicie nieopłacalnym. W kwietniu tego roku UkrAvto i Kia Motors zawarły porozumienie, na mocy którego UkrAvto stało się wyłącznym dystrybutorem koreańskiej marki na Ukrainie. Szczegóły umowy między UkrAvto i Żeraniem nie są znane, lecz jak podaje The Wall Street Journal Polska powołując się na rozmowę z rzecznikiem prasowym zakładów, w grę może wchodzić od 700 do 1000 sztuk miesięcznie.

FSO jest w trudnej sytuacji. Na początku maja wstrzymano produkcję Chevroletów Aveo na 5 tygodni, jednak krążą głosy, że przestój może potrwać do końca sierpnia. Pogłoski te są dementowane przez zarząd fabryki.

źródło: The Wall Street Journal Polska/Foto: Kia
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.