Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Na 81 Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Audi prezentuje atrakcyjny samochód studyjny bazujący na Audi A3 kolejnej generacji.
object2 Eksplozja mocy na stoisku Audi w Genewie

Sportowo-elegancka stylistyka samochodu studyjnego A3 concept łączy takie elementy jak osłona chłodnicy singleframe ze skośnymi górnymi narożnikami i reflektory w technologii LED najnowszej generacji. Niska, płynnie zarysowana kopuła dachu oraz płaska, przypominająca coupe kolumna C zdominowały wygląd samochodu z boku.

Samochód studyjny A3 concept ma 4,44 m długości, 1,84 m szerokości i 1,39 m wysokości. Proporcje te podkreślają jego dynamiczny wygląd oraz osiągi jednostki napędowej. Pięciocylindrowy, turbodoładowany silnik ma moc 300 kW (408 KM). Współpracuje z siedmiobiegową przekładnią S tronic i napędem na cztery koła quattro.

Na genewskim stoisku Audi podziwiać można także sportowe Audi RS 3, pod którego maską pracuje 2,5-litrowy, pięciocylindrowy silnik benzynowy zapożyczony z wersji TT-RS. Oznacza to aż 340 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego w aucie ważącym 1 575 kilogramów. Napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej, siedmiobiegowej przekładni S tronic. Wszystko to pozwala rozpędzić małe Audi od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy i maksymalnie do 250 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie). Co ciekawe, średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta oscyluje w granicach 9,1 litra/100 kilometrów przy emisji CO2 na poziomie 212 g/km.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.