Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Trwające właśnie targi samochodowego Chicago Auto Show są miejscem premiery dwóch nowych odmian klasycznych amerykańskich „osiłków”: Chevroleta Camaro ZL1 i Dodga Chargera SRT8. Charger SRT8

 

Dodge Charger nawet w swojej najsłabszej wersji wygląda imponująco. Odmiana SRT8 2012 otrzymała gigantyczny wlot powietrza pomalowany czarną, połyskującą farbą. Z boku samochód poszerzają listwy, a całość toczy się na 20-calowych walcach. We wnętrzu przeplatają się aluminium, włókna węglowe i elektronika. Kierowcę nowego SRT8 będą rozpieszczały skórzane fotele, zestaw audio Harman Kardon o mocy 900 W i nawigacja z monitorem o przekątnej 8,4 cala.

chic 600 asdadff Eksplozja mocy na Chicago Auto Show

 

Pod maskę trafił 465-konny agregat mocy o pojemności 6,4 l w technologii HEMI. Silnik oferuje 630 Nm momentu obrotowego, który trafia na koła poprzez 5-stopniową skrzynię automatyczną. Prędkość maksymalna Chargera SRT8 wynosi 282 km/h, a „setka” pojawia się na liczniku po 4 sekondach. Samochód według konstruktorów nie jest tylko mistrzem prostej, a to za sprawą zaawansowanego zawieszenia adaptacyjnego, poprawionego układu kierowniczego i hamulców Brembo z wentylowanymi tarczami.

 

Nowy Charger SRT8 trafi do salonów jesienią 2011 roku. Ponadto Dodge zapowiedział w Chicago pełną gamę modelową R/T. Najmocniejsze odmiany R/T na bazie Challengera i Chargera zostały wyposażone w silniki V8 5,7 l HEMI o mocy oscylującej wokół 370 KM. Ten sam silnik z mocą zmniejszoną o 10 KM napędza Durango R/T. Bardziej rodzinne samochody tj. Journey R/T i „man van” Grand Caravan otrzymały jednostkę Pentastar V6 o mocy 283 KM.

 

Camaro ZL1

 

Chevrolet na targach w Chicago pokazał model Camaro Z28, który… firma określa jako ZL1 dodając, iż jest to najszybsze Camaro w dziejach.

chic 601 asdadff Eksplozja mocy na Chicago Auto Show

 

Samochód został wyposażony w silnik LSA o pojemności 6,2 l i mocy 550 KM. Do przeniesienia napędu wykorzystano wyczynową skrzynię Tremec TR-6060 o 6 przełożeniach. Chevrolet twierdzi, iż w tym segmencie pojazdów nikt nie oferował jeszcze tak zaawansowanego technicznie samochodu. Konstrukcja nadal jest rozwijana i trafi do sprzedaży w 2012 r.

 

Skrót ZL1 jest odniesieniem do historii marki. Chevrolet w ten sposób określał aluminiowe silniki wyścigowe budowane w latach 60-tych. Powstało zaledwie 69 egzemplarzy Chevroleta Camaro z tym silnikiem. Tym samym seria zyskała status legendy. Nowe Camaro ZL1 2012 podobnie jak jego poprzednik z lat 60-tych, ma wyznaczać nowe standardy w swojej klasie.

 

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: Chevrolet, Dodge, informacja Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 6 w artykule: ”Eksplozja mocy na Chicago Auto Show”

 1. csgo skins cheap…

  You have got one of the better web pages…

 2. uuhriv pisze:

  uuhriv…

  Really wished to tell you I am lucky that i happened on the internet page!….

 3. Google pisze:

  Google…

  Here is a great Blog You may Discover Intriguing that we encourage you to visit….

 4. NBA pisze:

  NBA…

  Sustain the spectacular job !! Lovin’ it!…

 5. nba 2k16 pisze:

  nba 2k16…

  Great internet site! It looks very expert! Sustain the helpful job!…

 6. Google pisze:

  Google…

  That would be the end of this write-up. Right here you’ll obtain some websites that we think you’ll enjoy, just click the hyperlinks….