Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Trzy pojazdy VW znalazły się w czołówce zestawienia najbardziej ekologicznych samochodów.W najnowszym rankingu samochodów ekologicznych VCD (Verkehrsclub Deutschland) na pierwszym miejscu, z najlepszym bilansem ogólnym wśród samochodów siedmioosobowych, znalazł się Touran TSI EcoFuel. Informacja została podana we wtorek 18 sierpnia, na konferencji prasowej w Berlinie przez VCD, który co roku wyróżnia najbardziej przyjazne dla środowiska samochody. Obok Tourana EcoFuel uhonorowane zostały także modele Golf Variant BlueMotion i Golf BlueMotion, które zajęły drugie i trzecie miejsca w swoich segmentach. Wśród 44 najlepszych pojazdów znalazło się łącznie 13 Volkswagenów.

Jednym z decydujących kryteriów, według których oceniane są pojazdy na liście VCD, jest emisja CO2 obok emisji substancji szkodliwych, zużycia paliwa i emisji hałasu. Nowy Touran TSI EcoFuel z oszczędnym i jednocześnie dynamicznym napędem CNG o mocy 150 KM zużywa tylko 4,6 kg gazu ziemnego na 100 kilometrów i emituje do atmosfery 126 g/km CO2. Są to rekordowe wartości w tej kategorii samochodów. W segmencie najlepszych pojazdów rodzinnych VW Golf Variant 1.6 TDI BlueMotion zajął drugie miejsce, w klasie kompaktów na trzeciej pozycji znalazł się Golf 1.6 TDI BlueMotion.

W klasyfikacji nie zostało uwzględnione nowe Polo BlueMotion (emisja CO2 – 87 g/km). Samochód będzie miał oficjalną premierę podczas wrześniowej wystawy IAA we Frankfurcie.

źródło: VW
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.