Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Internetowy serwis Der Spiegel poinformował, iż Bugatti pracuje nad nowym, luksusowym sedanem opartym na Audi A8, który zadebiutuje w 2014 roku.To dobra wiadomość. Zła jest taka, że w tym samym roku Bugatti zakończy produkcję sportowych coupe, jak na przykład Veyrona, gdyż ta luksusowa marka już od dłuższego czasu nie przynosi zysków swojej „matce” – koncernowi Volkswagen AG. Począwszy od 2014 Bugatti stanie się więc producentem sedanów!

 

Pocieszające jest jednak to, iż nowy sedan budowany na platformie Audi A8 powstanie w oparciu o koncept 16C Galibier, który Bugatti pokazało w 2009 roku. Wszystko wskazuje więc na to, że pod maską produkcyjnej wersji znajdzie się 8-litrowy, 16-cylindrowy silnik zapożyczony ze sportowego Veyrona. Nie będzie on jednak tak wysilony, jak u „starszego brata”, gdyż miejsce czterech turbosprężarek zajmą dwie. Moc będzie oscylowała w okolicach 800 KM. Co więcej, jednostka zostanie przystosowana do spalania biopaliwa.

 

Samochód otrzyma także napęd na cztery koła, ceramiczne tarcze hamulcowe oraz sportowe zawieszenie. No cóż, nie taki diabeł straszny…

 

bugatti 05012011 550 Bugatti stworzy sedana na bazie Audi A8

Autor: Marcin Skrzyński

 

Źródło: Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.