Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Akcja na rzecz wolnej od narkotyków jazdy samochodem od piątku prowadzona jest w kinach na terenie całego kraju.Jest to kolejny etap kampanii społecznej „Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada”. Od piątku (4.09) w Multikinie na terenie całego kraju emitowany będzie spot telewizyjny pokazujący, jak zgubne mogą być skutki prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków.

Działania w kinach potrwają dwa tygodnie i są jednym z elementów kampanii edukacyjnej Krajowego Biura ds. Przeciwdziała Narkomanii. Ich celem jest uświadomienie młodzieży, że jazda pod wpływem środków odurzających jest tak samo niebezpieczna i nielegalna, jak po spożyciu alkoholu.

Kampania Krajowego Biura ds. Przeciwdziała Narkomanii jest odpowiedzią na coraz powszechniejszy problem prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków, który dotyczy zwłaszcza młodych ludzi między 16 a 25 rokiem życia. Młodzież wracając z dyskotek i klubów, siada często za kierownicę odurzona narkotykami, nie zdając sobie sprawy, jak duże zagrożenie stanowi dla siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Tymczasem już na przykład jeden skręt marihuany potrafi całkowicie zmienić świadomość kierowcy, zaburzając jego zdolności do bezpiecznego kierowania samochodem.

W ramach kampanii działa także specjalna strona internetowa rozumwysiada.pl, gdzie można zapoznać się z konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi zażywania narkotyków oraz podzielić się swoją opinią na ten temat.

nr10809 2009 550 „Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada”

 źródło: Partner of  Promotion
 www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.