Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Firma Brabus przygotowała wyjątkową propozycję – Mercedesa S 600 o mocy 750 KM.object2 Brabus SV12 R

Samochód zostanie zaprezentowany podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Model zbudowany w oparciu o najnowszego Mercedesa S 600, napędzany jest 12-cylindrowym silnikiem R Biturbo 750.  

Ma to być najszybszy i najmocniejszy luksusowy sedan jakiego widział świat. I rzeczywiście biorąc pod uwagę moc auta, ma na pewno duże szanse ażeby stać się numerem 1 w tej „konkurencji”. Samochód rozpędza się do 340 km/h. Brabus SV12 R dysponuje mocą 750 KM i potężnym  momentem obrotowym równym 1 350 Nm. Tak wielką moc uzyskano zwiększając pojemność silnika z 5.5 do 6.3 litra, dodając większe turbosprężarki, inny układ wydechowy i instalując zmienione oprogramowanie sterujące jednostką napędową. Te zmiany pozwalają na przyspieszanie od 0 do 100 km/h w 4,0 sekundy, a 200 km/h pojawia się na prędkościomierzu po 11,9 s.
 
Samochód został ponadto dopracowany w tunelu aerodynamicznym. Efektem tych pakiet aerodynamiczny, w który został wyposażony model SV12 R. Tak potężną moc i prawdziwie sportowe osiągi wymusiły montaż odpowiedniego układu hamulcowego. Mercedes otrzymał dwunastotłoczkowe zaciski i tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm. Wnętrze auta zostało luksusowo urządzone we wszystkie możliwe nowinki techniczne. Cenę pojazdu na razie przemilczano.   

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.