Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Pierwsze dostawy samochodu Bluecar z napędem elektrycznym, produkcji francuskiej spółki Bollore i włoskiej Pininfariny, pojawią się „między przyszłą wiosną a latem” – oznajmił we wtorek prezes Vincent Bollore.”Myślimy, że będziemy gotowi zacząć dostawy pierwszych egzemplarzy miedzy przyszłą wiosną a latem” – powiedział prezes Bollore w siedzibie firmy w Puteaux na konferencji prasowej poświęconej wynikom spółki.

Bluecar, który będzie produkowany w Turynie przez Pininfarinę, powinien trafić najpierw do sprzedaży w sześciu krajach europejskich (Włochy, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Szwajcaria), a potem do Ameryki Północnej i Azji.

„Produkcja akumulatorów LMP, które mają zapewnić autu zasięg 250 km na jedno naładowanie, zacznie się na skalę przemysłową 24 września w naszych zakładach w Bretanii i w Kanadzie” – dodał Bollore, precyzując, że trzeba będzie jeszcze przetestować baterie i ich działanie.

Od czasu zaprezentowania w marcu Bluecara podczas Salonu Samochodowego w Genewie wpłynęło już około 6 tys. rezerwacji wstępnych.

„Dziś wszyscy chcą mieć samochód z napędem elektrycznym, to ważna zmiana w stosunku do ubiegłych kilku lat” – ocenia prezes Ballore. (PAP)

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.