Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Gallardo LP 570-4 Blancpain Edition to limitowana edycja, która powstała by uczcić serię Lamborghini Blancpain Super Trofeo. object2 Bestia i zegarek
Blancpain to jedna z najstarszych i najbardziej ekskluzywnych firm produkujących zegarki. Teraz jej nazwa będzie zdobiła limitowaną edycję Gallardo LP 570-4, która powstała by uczcić serię wyścigową Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

 

Gallardo LP 570-4 Blancpain to samochód, który powstał przy użyciu niektórych komponentów obecnych również w pojazdach wyścigowych serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Na tylnej klapie pojawił się pokaźny spojler zwiększający siłę docisku, a klapa silnika otrzymała nowy układ wlotów powietrza dla lepszego chłodzenia jednostki. Całość doskonale się prezentuje w matowym czarnym lakierze. Obręcze Skorpius również są czarne, za to zaciski hamulcowe żółte. Inne detale (przeszycia na fotelach, logo Blancpain itp) również są w kolorze żółtym. Konstrukcję uzupełniają wstawki z włókna węglowego, z którego produkcji firma Lamborghini jest bardzo dumna. Wnętrze wykonano z czarnej Alcantary i elementów z włókien.

 

Pod maska zagościł silnik znany z modelu Superleggera – V10 o pojemności 5,2-litra i mocy 570 KM, pozwala na rozpędzenie tego czarnego pocisku do 100 km/h w zaledwie 3,4 s. Po 6,8 s prędkościomierz pokazuje 200 km/h. Prędkość maksymalna to 320 km/h. Cała konstrukcja waży 1340 kg, co czyni ją najlżejszą aktualnie produkowaną odmianą Lambo do jazdy po drogach publicznych. Firma nie podaje ceny swojej nowej zabawki, ale zapewne więcej dowiemy się na paryskich targach, gdzie Gallardo LP 570-4 Blancpain zostanie zaprezentowana szerszej publiczności.

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: Lamborghini, informacja Mototarget.pl

 

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.