Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nowe modele i koncepcje pojazdów przedstawiane na Międzynarodowym salonie Samochodowym 2011 w Genewie podkreślają innowacyjność tego producenta samochodów odnoszącego sukces na całym świecie.Premiera światowa: BMW Vision ConnectedDrive.

 

Poprzez studium koncepcyjne BMW Vision ConnectedDrive firma BMW da na Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2011 wgląd w przyszłość inteligentnej integracji sieciowej kierowcy, pojazdu i otoczenia. Wyrazista stylistyka i innowacyjne technologie zademonstrują przy tym wizję BMW ConnectedDrive oraz potencjał, jaki odpowiednia wymiana informacji może dać w zakresie komfortu, bezpieczeństwa oraz oferty informacyjno-rozrywkowej w pojeździe. Studium dwuosobowego roadstera o typowych cechach stylistycznych BMW wyraża koncentrację na radości z jazdy, fascynująca inscenizacja świetlna symbolizuje przepływ informacji umożliwiający korzystanie z innowacyjnych funkcji BMW ConnectedDrive. Nowoczesne systemy wspomagające kierowcę, nowatorska koncepcja wskazań i obsługi oraz innowacyjne rozwiązania techniczne w zakresie łączności ze światem i oferty informacyjno-rozrywkowej dają w BMW Vision EfficientDynamics wgląd w doznania podczas jazdy, które w przyszłości będą jeszcze intensywniejsze dzięki inteligentnej integracji sieciowej.

 

Światowa premiera: BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring.

 

Jeszcze nigdy radość z jazdy i wydajność nie były ze sobą tak konsekwentnie związane, jak w BMW 320d EfficientDynamics Edition. Po udanym wprowadzeniu Limuzyny podczas Salonu Samochodowego 2011 zaprezentowane zostanie BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring. Pojazd napędzany silnikiem wysokoprężnym o mocy 120 kW / 163 KM łączy typowy dla BMW sportowy charakter i zużycie paliwa w cyklu testowym UE wynoszące 4,3 l na 100 km oraz emisję CO2 na poziomie 114 gramów na kilometr. Ponadto BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring zapewnia oprócz komfortu samochodu premium klasy średniej bagażnik z możliwością powiększenia do 1 385 l.

 

Światowa premiera: BMW ActiveE.

 

BMW pokonuje kolejny etap na drodze do mobilności wolnej od emisji CO2. Wraz z BMW ActiveE producent samochodów premium pokazuje swoje konsekwentne prace konstruktorskie w zakresie napędów elektrycznych w ramach project i. Wyniki zebrane w badaniach w warunkach rzeczywistych prowadzonych z BMW ActiveE wykorzystane będą w kolejnym zapowiedzianym przez BMW Group i gotowym do produkcji seryjnej w roku 2013 Megacoty Vehicle. BMW ActiveE będzie wyposażone w silnik elektryczny o mocy 125 kW / 170 KM. Inteligentne rozmieszczenie komponentów napędu i systemów akumulacji energii w pojeździe daje idealne warunki dla uzyskania typowej dla BMW dynamiki jazdy i większej funkcjonalności. Samochód stworzony na bazie BMW serii 1 Coupé oferuje cztery pełnowymiarowe miejsca, bagażnik o pojemności ok. 200 l, napęd tylny i zasięg ok. 160 km w codziennej eksploatacji.

 

Europejska premiera: nowe BMW X1 xDrive28i z BMW TwinPower Turbo.

 

Europejska premiera nowego BMW X1 xDrive28i na Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2011 będzie też sygnałem startowym dla nowej generacji silników. Nowo zaprojektowany silnik o pojemności 2,0 l pod maską modelu BMW X ma moc 180 kW / 245 KM i zapewnia znacznie bardziej sportowe osiągi oraz istotnie niższe zużycie paliwa niż jego poprzedni model. Ten podwójny postęp możliwy jest dzięki technologii BMW TwinPower Turbo. Kombinacja turbodoładowania na zasadzie Twin Scroll, bezpośredniego wtrysku benzyny i adaptacyjnego rozrządu zaworów VALVETRONIC zastosowana została w silniku czterocylindrowym. Efekt: nowe BMW X1 xDrive28 przyspiesza do setki w jedyne 6,1 s, a jego średnie zużycie paliwa w cyklu testowym UE to 7,9 l na 100 km.

 

Innowacja: BMW EfficientDynamics z nowymi standardowymi technologiami i nowatorskimi koncepcjami.

BMW EfficientDynamics również w roku 2011 będzie wyznaczać standard stałej redukcji zużycia paliwa i emisji spalin w ruchu drogowym. Dodatkowe innowacje i zastosowanie technologii zwiększających wydajność w kolejnych modelach BMW po raz kolejny optymalizuje relację między radością z jazdy i zużyciem paliwa. Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2011 firma BMW zaprezentuje między innymi tzw. Air Curtains w nowym BMW serii 1 Coupé i nowym BMW serii 1 Cabrio oraz funkcję Auto Start Stop oferowaną w połączeniu ze skrzynią automatyczną w nowym BMW 640i Cabrio, nowym BMW X3 oraz nowych modelach BMW serii 5 wyposażonych w układ xDrive. Długofalowe perspektywy dalszego zwiększania wydajności powstają poprzez rozwój technologii BMW ActiveHybrid i napędów elektryczny, jak i nowe funkcje BMW ConnectedDrive sprzyjające wydajnej jeździe.

 

Atrakcja: BMW xDrive – teraz już w 47 modelach BMW.

 

Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive gwarantuje maksymalną radość z jazdy na każdej nawierzchni. Stały, elektronicznie sterowany napęd na cztery koła daje wyśmienitą trakcję, wyższe bezpieczeństwo i fascynującą dynamikę nie tylko w modelach BMW X . Swoje zalety xDrive prezentuje w coraz liczniejszej grupie modeli. Jeszcze większą różnorodność zapewniają dodatkowe wersje silnikowe nowego BMW X3 oraz rozszerzona oferta BMW serii 5 z napędem na cztery koła. Wiosną 2011 r. oferowanych będzie już 47 modeli BMW z układem xDrive – począwszy od BMW X1 o wyśmienitym, sportowym prowadzeniu, po zawsze i wszędzie solidną i ekskluzywną limuzynę BMW serii 7.

 

1bmw 17022011 600 BMW na 81. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2011

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.